Keskustelu


Hae sinua kiinnostavia keskusteluja Huuto.netistä:

-täsmähaku
Kirjoitettu: 22.03.2012 08:25:15
Kirjoittaja Teijaska
Löysin yhden tehomyyjän jolla on 121 "trikoo-kohdetta" (lasten vaatteita) avoimissa. Juu, en huutaisi, koska minäkin haluan tietää, onko tuote kokonaan puuvillaa tai mahdollisesti puuvillan ja polyesterin sekoite(kangas). Voi elämän kevät! :(

Voihan sitä tietysti laittaa 121 kohteeseen kysymyksen, josko sitten myyjälläkin lamppu syttyy, että kankaan materiaali on oleellinen tieto, eikä olisi pahitteeksi laittaa myös mainintaa pesulämpötilasta.

Jos kaikista myyjän kohteista materiaalitiedot on korvattu trikoota-sanalla, niin se on jo suoranaista typeryyttä. Itselle tulee mieleen, että tälläinen myyjä saattaa myydä piraattipaskaa, koska niissä on usein materiaali aivan muuta kuin alkuperäisissä tuotteissa eli pimitetäänkö materiaalitieto tarkoituksella?
Viestiketjuun ei voi enää vastata

Viestiketju