Kuvaus

Hermle merkkinen Saksassa valmistettu seinäkello.

Kello ei ole käyntikuntoinen, vaan ilmeisesti kello on vedetty liian kireälle ja siitä on mennyt jousi poikki.

Kellon puuosat ovat ehjät ja lyöntipuoli kellossa toimii, kun kello on vedetty ja viisareita siirtää tasatuntiin tai puoleentuntiin kello soi.

Kello on vanha ja siinä on normaalia käytönjälkeä ja kulumaa, kuten kellotaulun vetoavainten reikien ympärillä.

Kyseisiä kelloja ilmeisesti edelleen valmistetaan ja myydään uutena, mutta ne ovat varsin hintavia. Hyvin paljon samannäköisen kellon myyntihinta uutena on noin 400€.

Kellon korkeus on n. 74cm, leveys n. 29cm ja syvyys n. 14cm. Vetoavain on tallessa ja kuuluu kauppaan mukaan.

Hakusanat: Hermle, seinä, kello, seinäkello, kaappi, kaappikello, heiluri, heilurikello


Teen yhteistyötä nimimerkki Kissanviikset kanssa, joten häneltä ostettujen tuotteiden lähetyskuluja on mahdollista yhdistää omieni kanssa. Käythän katsomassa myös hänen ilmoitukset.

Näytä lisää Näytä vähemmän

Huutokauppa

Lähtöhinta:
145 €
Sulkeutuu 1 vrk 23 h 8 min
tai 5 minuuttia viimeisen tarjouksen jälkeen.
Lisää muistilistalle Poista muistilistalta

Huutokauppa

Lisätiedot

Maksaminen ja toimitus

Huutohistoria
Lähtöhinta 145 € Sulkeutuu 1 vrk 23 h 8 min

Kysymykset

Kysy myyjältä, viestit ovat julkisia.
Kirjaudu sisään tai luo uusi tunnus.