Tuote on myyty käyttäjälle KeijoS17 hintaan 69 €
Kuinka Jörö-Tytistä tuli Kiltti-Tytti, kirjanen, 1948
Kuvaus
Myyn kuvissa olevan, vaikeasti löydettävä kirjan "10 hupaisen surullista tarinaa opettavine kuvineen Jörö-Tytistä josta vihdoin tuli Kiltti-Tytti". Kirjan kirjoittanut ja kuvittanut Ulla von Wendt. Kirja painettu Tilgmannin offsetpainossa vuonna 1948. Kirjassa 24 sivua.
Kirjan kunto on tyypillinen. Takakannesta puuttuu nurkasta palanen ja seitsemällä sivulla piirustelua vihreällä kynällä. Pahimmat viat näkyvät kuvissa, joten katso ne tarkoin. Muut sivut ovat hyvässä kunnossa. Hagelstamilla vastaavan kuntoinen myytiin hintaan 80€, joka kertoo paljon kirjan harvinaisuudesta.
Kirja kertoo tarinan riehakkaan häirikkötytön muuttumisesta "salonkikelpoiseksi" erinäisten opettavaisten tilanteiden tuloksena. Enää Tytti ei ryöstele ruokakaapeilla, sotke kolttuaan, vahingoita vahingossa itseään veitsillä tai neulalla, saa sormiaan rotanloukkuun, häiriköi makeiskaupassa tai saa raivareita kun ei saa kaikkea haluamaansa.
Voin luonnollisesti postittaa kirjan.
Hakusanat:
kirja, kirjanen, Tytti, jörö, jörö-tytti, kiltti, kiltti-tutti, Tilgmann, arvily, Ulla von Wendt
Osta heti
69 €
Myyjä
Osta heti
Lisätiedot
Maksaminen ja toimitus
Hintaehdotukset
Kysymykset
Kirjaudu sisään tai luo uusi tunnus.