Kuvaus

Levy VG++ ja kuvakannet EX- . DECCA  SDEP-1017  v.1961 . Harvemmin tarjolla !!!

 

Ossi Runne ?– Laulu Dnjeprille

Label:

Decca ?– SDEP 1017

Format:

Vinyl, 7", EP 

Country:

Finland

Released:

1961

Genre:

Pop

Style:

Schlager

TracklistHide Credits

A1Laulu Dnjeprille

Arranged By – Ensio KostaComposed By – Venäl. Kansanlaulu*

2:40A2Baikalin Kulkuri

Composed By – Venäl. Kansanlaulu*

2:30B1Yksinäinen

Composed By – B. Mokrousov*

2:35B2Viimeinen Päivä

Arranged By – Ensio Kosta

2:50

Credits

Ossi Runne

Real Name:

Yrjö Osvald Runne

Profile:

Finnish trumpeter and conductor, born on April 23th, 1927 in Viipuri, Finland (nowadays Russia).

In Groups:

Heikki Sarmanto Big BandOlli Hämeen OrkesteriOssi Runnen OrkesteriOssi Runnen Yhtye

Variations:

Viewing All | Ossi Runne

O. RunneOssi Runne Ja Hänen Kultainen TrumpettinsaRunne

Näytä lisää Näytä vähemmän

Osta heti

Sulkeutuu 14 vrk 5 h 48 min
Lisää muistilistalle Poista muistilistalta

Osta heti

Lisätiedot

Maksaminen ja toimitus

Hintaehdotukset

30 € Sulkeutuu 14 vrk 5 h 48 min

Kysymykset

Kysy myyjältä, viestit ovat julkisia.
Kirjaudu sisään tai luo uusi tunnus.