3 x Charlie Sheen - Komedia (v. 1990 - 93)

Kuvaus
Kolme elokuvaa yhdessä boksissa!
Hot Shots! (1991)
Hot Shots! 2 (1993)
Roskakuskit (1990)
- Hot Shots! -kaikkien elokuvien äiti
Ensin tuli Hei me lennetään!. Sitten Alaston ase. Nyt ohjaaja Jim Abrahams tuo ruutuun komedioista hillittömimmän nimeltä Hot Shots: Kaikkien elokuvien äiti. Sammuta savukkeesi ja varmista, että selkänojasi on pystyasennossa ennen kuin lähdet hauskimmalle, mielikuvituksellisimmalle ja hilpeimmälle lentomatkallesi – mutta varo, sillä ilmassa on jotain hullua.
- Hot Shots! 2 -kaikkien jatko-osien äiti
Topper Harley (Charlie Sheen) elää Buddha-luostarissa ja hänen epäpätevä ex-pomonsa (Lloyd Bridges) taas Valkoisessa talossa, kun läjä Amerikkalaisia panttivankeja olisi pelastettava Lähi-idästä. Topper on ainoa oikea mies hommaan, mutta suree ex-tyttöään (Valeria Golino) pystymättä keskittymään mihinkään. Apuihin saapuu kaunis CIA-agentti, joka saa Tupperin kapuamaan takaisin sankarin satulaan.
- Roskakuskit
Roskia kuskaavien sankareidemme on aika siivota kaupunki saastasta tosielämän veljesten; Charlie Sheenin ja Emilio Estevezin tähdittämässä toimintakomediassa.
Roskakuskit James (Estevez) ja Carl (Sheen) haaveilevat omasta surffausvälinekaupasta, mutta hommat tökkivät enimmäkseen parivaljakon omien käytännön pilojen takia. Kun he löytävät murhatun poliitikon ruumiin jätereitiltään, päättävät he napata tekijän omin päin. Huono idea! Hyvin äkkiä kaksikko on syvällä ongelmajäteskandaalia vastassaan mielenvikainen veteraani, viehättävä kampanjavastaava, kidnapattu pizzakuski ja ahne saastuttaja, joka haluaa sankarimme kaatopaikalle lopullisesti!
Tekstitys: Suomi, ruotsi, englanti, tanska, norja
Kuva: Widescreen 16:9













