Äiti ja lapsi kirja kädessä joulukuusen äärellä, p. 1915


Suosittu tuote1 / 2
HyväHelsinki
Osta heti
Sulkeutuu: 118pv 23h3,50 €
Kuvaus
Vanha joulukortti. Nuori äiti seisomassa tuolilla istuvan lapsensa takana, lapsi lukemassa varmaankin lahjaksi saamaansa kirjaa. Vieressä joulukuusi, kynttilät sytytettynä kauniisti. Ylävasemmalla: "God Jul". Takana: 1805. 1. Ei muita merkintöjä. Hyvin tukeva ja siisti kortti.
Kulkenut. Leimat Helsinki 23.12.1915. Kts. yst. leimat ja merkki. Vastaanottaja neiti Elin Björklund, Täällä (Helsinki).
Myyjä
M
Toimitus ja maksu
Toimitustapa:
Toimitus3,00 €
NoutoIlmainen
Maksuehdot:Tilisiirto, käteinen. Maksuaika 2 vkoa ellei erikseen ole muuta sovittu.
Toimitusehdot:
Kuoreen mahtuu vielä 5 - 8 korttia/valokuvaa/pienpainatetta tällä postimaksulla. Postikulut laskutetaan aina kuitenkin todellisten Postin tariffien mukaan. Voit yhdistää tähän myös muita tuotteita. Kerään mielelläni useampia huutoja samaan pakettiin ja säilytän myös halutessa huutoja yhteispostitukseen - asiasta voidaan sopia erikseen. :) Huomaathan, että tällöin myös postikulut lasketaan uudelleen, mikäli eri tuotteita on useita ja ne ovat eri tuoteryhmistä.
Nouto Helsinki/Malmi helposti sovittavissa. Tällöin käteismaksu ja miel. tasaraha.
Lisätiedot
Sijainti:00700 HELSINKI
Kunto:Hyvä
Osasto:Joulukortit
Lisätty:24.07.2026 klo 15.29
Sulkeutuu:20.11.2026 klo 16.14
Kohdenumero:649028627















