Item image
Item image
Suosittu tuote1 / 2
UudenveroinenHelsinki Kuuskulma

Osta heti

Sulkeutuu: 40pv 7h

7,00 €

Kuvaus

”Kolmatta burnoutia en saa.”

Bridget Jones kohtaa Charles Bukowskin - riemastuttavan samaistuttava romaani kolmekymppisten sekoilusta, uupumisesta ja itsensä uudelleen löytämisestä.

Kolmekymppisen koulunkäyntiavustajan elämä on vauhdikasta tyttöporukan illanviettoineen ja paperilla ihanine ulkomaanmatkoineen. Miessuhteet sen sijaan ovat yhtä sotkua ja työkin kuormittavaa. Päiväkirjalle voi tunnustaa kaiken, mutta ongelmien setviminen käytännössä ei innosta. Kivampaa on vaikka arvailla ihmisten ruokakorien sisältöä, millaista seksiä muut harrastavat tai paljonko niillä on ystäviä.

Kun työuupumus pakottaa hakeutumaan terapiaan, huolehtijasta tulee huolehdittava. Anni Lötjösen suorasukainen romaani kuvaa, miten kukaan ei ole loppuunpalamaton. Mutta loppuun palaminen ei ole kaiken loppu. Se on uusi alku.

Anni Lötjönen on punkbändi Huoran laulajana tunnettu entinen sosiaalialan ammattilainen. Loppuunpalamaton on Lötjösen esikoisromaani.

---------

Kuvan kirja. Sidottu kansipaperein. 

KUNTO  uutta vastaava kirja. Ei omisteita tai muita merkintöjä. 

TOIMITUS kirjepostin mukana kuoressa (suojataan paperilla tapauskohtaisesti mahdollisuuksien mukaisesti, ei seurantaa).

Valitettavasti noutomahdollisuutta ei tuotteissa ole. Luethan toimitustiedot.

-----   VK h/kauno

Myyjä

K
Yritys Kuuskulma

Toimitus ja maksu

Toimitustapa:
Toimitus6,50 €
Toimitusehdot:

Lisätiedot

Sijainti:00510 HELSINKI
Kunto:Uudenveroinen
Lisätty:04.05.2026 klo 06.52
Sulkeutuu:01.09.2026 klo 06.51
Kohdenumero:643580116

Myyjän muut tuotteet

Näytä kaikki

Tutustu myös näihin

Mainos