Arajärvi, Terttu: Tasapainoinen koululainen

Item image
Suosittu tuote1 / 1
HyväHanko

Osta heti

Sulkeutuu: 3pv 22h

1,00 €

Kuvaus

Terttu Arajärvi (toim.): Tasapainoinen koululainen.

  • WSOY, 2. painos, 1995, (sarja: Elämänkoulussa); kovakantinen kirja, 125 sivua
  • hyväkuntoinen käytetty kirja
  • HINTA. 1 euro + toimituskulut 4 euroa kirjeenä = 5 euroa (tai 6 euroa seurattavana pakettina = 7 euroa)
  • TEE NÄIN: Klikkaa Osta, niin saat huutonetiltä automaattisen viestin, jonka lopusta löydät myyjän sähköpostiosoitteen ja tilinumeron. Maksa kirja ja toimituskulut, niin myyjä lähettää kirjan kun maksu on tullut perille. Voit myös pyytää myyjältä laskun. (Jos ostat samalla useamman saman myyjän kirja, niin älä maksa yksittäisiä kirjoja ennen kuin koko paketin sisältö on selvä.)

Lapsen varttuminen tasapainoisksi ja toiset huomioon ottavaksi akuiseksi kestää noin kaksikymmentä vuotta.

Nämä vuodet ovat kaikessa rikkaudessaan usein kulkua kriisistä toiseen, mutta jokainen kriisi edistää nuoren idientiteettikasvua kohti kypsää aikuisuutta.

Tässä kirjassa joukko tunnettuja suomalaisia lastenpsykiatreja ja muita kasvatuksen ammattilaisia kertoo vanhemmille muun muassa oppimisvaikeuksista, koulupeloista ja koulukiusaamisesta, heräävästä seksuaalisuudesta, ystävistä, jengeistä, lahjakkaiden ja jumiin jääneiden asemasta kouluyhteisössä sekä ammatinvalinnan ongelmista.

hakuanat: lapsen kehitys koulu ja koti vanhemmat opettajat kuraattorit koulukiusaaminen koulupelko jengit oppismisvaikaudet psykiatria lasten psykologia kasvatus

Myyjä

h
Yksityishenkilö

Toimitus ja maksu

Maksutapa:Tilisiirto, Käteinen, MobilePay, PayPal
Toimitustapa:
Toimitus4,00 €
NoutoIlmainen
Toimitusehdot:

Lisätiedot

Sijainti:10900 HANKO
Kunto:Hyvä
Lisätty:11.02.2026 klo 12.43
Sulkeutuu:10.06.2026 klo 11.36
Kohdenumero:637618962
Katselukerrat:2

Myyjän muut tuotteet

Näytä kaikki

Tutustu myös näihin

Mainos