Britt-Lis Erlandsson: Lapset ikkunalla, p. 1959 + Tubi-jm


1 / 2
HyväHelsinki
Osta heti
Sulkeutuu: 71pv 0h2,00 €
Kuvaus
Vanha joulukortti, taiteilija Britt-Lis Erlandsson, signeeraus alaoikealla B-LE. Lapset salin ikkunan ääressä, kynttilät on sytytetty ikkunalle ja kellokin on hieman vaille 12. Uutta Vuottakin jo odotellaan... Takana: "Hyvää Joulua ja Onnellista Uutta Vuotta". Paletti 1829/10. Oik. nurkassa hieman sanomista, muuten tukeva, siisti kortti.
Kulkenut. Leima Tampere 24.12.1959. Kts. yst. leima ja merkki. Keskiviivalla Tubi-joulumerkki 1959. Vastaanottaja neiti Maria Hiukkanen, Tampere.
Asiasanoja myös: filatelia, postimerkit. Tubi-joulumerkit
Myyjä
M
Toimitus ja maksu
Toimitustapa:
Toimitus3,00 €
NoutoIlmainen
Maksuehdot:Tilisiirto, käteinen. Maksuaika 2 vkoa ellei erikseen ole muuta sovittu.
Toimitusehdot:
Kuoreen mahtuu vielä 4 - 9 valokuvaa/pienpainatetta/postikorttia tällä postimaksulla. Postikulut laskutetaan aina kuitenkin todellisten Postin tariffien mukaan. Voit yhdistää tähän myös muita tuotteita. Kerään mielelläni useampia huutoja samaan pakettiin ja säilytän myös halutessa huutoja yhteispostitukseen - asiasta voidaan sopia erikseen. :) Huomaathan, että tällöin myös postikulut lasketaan uudelleen, mikäli eri tuotteita on useita ja ne ovat eri tuoteryhmistä.
Nouto Helsinki/Malmi helposti sovittavissa. Tällöin käteismaksu ja miel. tasaraha.
Lisätiedot
Sijainti:00700 HELSINKI
Kunto:Hyvä
Osasto:Signeeratut taiteilijakortit
Lisätty:20.09.2026 klo 20.37
Sulkeutuu:17.01.2027 klo 20.35
Kohdenumero:652950194













