Common Creature – Daydreamers UUSI Eclipse Kuusisto / Riedel



Osta heti
Sulkeutuu: 120pv 6h9,99 €
Kuvaus
KUNTO
Uusi, alkuperäisissä tehdasmuoveissa.
Common Creature – Daydreamers
Eclipse Music, ECD201112, 2011. CD, avautuva trifold-digipak.
Suomalais-ruotsalaisen Common Creature -kokoonpanon persoonallinen albumi, jonka musiikki liikkuu kokeellisen popin, kamarimusiikillisten vaikutteiden ja modernin lauluntekijämusiikin välimaastossa.
Yhtyeen muodostavat suomalainen Joonas Kuusisto ja ruotsalainen laulaja Sarah Riedel, joka on tunnetun ruotsalaisen jazzmuusikon ja säveltäjän Georg Riedelin tytär.
Musiikissa yhdistyvät pienimuotoiset, ilmavat sovitukset, intiimi lauluilmaisu ja omaperäinen, taidemusiikkiin vivahtava tunnelma.
Albumin tyylissä on minimalistisen popin, pohjoismaisen indiemusiikin ja kamarimusiikin piirteitä.
Kappaleet:
Cold Dream
Fly High
One of These Days
Follower
Bride of the Night
My Ground
Do It
There Will Be Silence
The Yellow Pillow and the Red Moon
Aihepiiri: indie pop, art pop, chamber pop, experimental pop, alternative pop, minimalistinen pop, kokeellinen popmusiikki, pohjoismainen indie, singer-songwriter, ruotsalainen laulumusiikki, taidepop, moderni kamaripop
Viivakoodi: 885767904583
AHK300
TOIMITUS
Vain postimyynti, ei noutoja.
Maksutavat: tilisiirto, MobilePay / Vipps tai PayPal. PayPal-maksuihin lisätään Suomessa 5 %. Tilisiirrosta ja MobilePay / Vipps -maksusta ei lisäkuluja.
4 € – toimitus kirjekuoressa suoraan kotiin
1–4 CD alkuperäisissä muovikoteloissa tai digipakeissa
1–12 CD ilman muovikoteloita ohuissa suojataskuissa
Pakettitoimitus
Paketti toimitetaan asiakkaan valitsemalla saatavilla olevalla tavalla Postin tai Huuto.netin kulloinkin voimassa olevan hinnaston mukaan, ilman lisäkuluja. Vuonna 2026 paketin hinta on 5,40–6,90 €. Pakettilähetyksessä on seuranta.
Useita kohteita voi yhdistää samaan lähetykseen ostoskorin avulla. Arvokkaammat levyt suosittelen tilaamaan seurannallisena pakettina.
Maksu 14 päivän sisällä kohteen sulkeutumisesta.
FOREIGN BUYERS / INTERNATIONAL SHIPPING
The prices above apply to shipping within Finland.
International buyers are welcome:
EU: €8 for 1–4 CDs in standard jewel cases
Rest of the world: €10 for 1–4 CDs in standard jewel cases
Please contact me for shipping rates for larger orders.
PayPal accepted with no additional payment surcharge for international buyers.
Myyjä
Toimitus ja maksu
Lisätiedot
Suodattimet














