Item image
Item image
Suosittu tuote1 / 2
HyväHelsinki Kuuskulma

Osta heti

Sulkeutuu: 15pv 0h

8,50 €

Kuvaus

Tarkkanäköisen nobelistin vahvoja tarinoita vahvoista kissapersoonista

Kissa perhostassu, keimailija, kuningatar! Sadistikissa, moraaliton katti, makkaravaras!

Doris Lessing on tuntenut kissat aina. Lapsuutensa Persiassa ja Rhodesiassa hän eli kissojen keskellä, kesyjen ja villien. Sittemmin Englannissa kirjailijan elämän on jakanut moni huomionarvoinen kotikissa.

Vaikka kohteena ovat kissat, ääni on Lessingin: armoton ja osumatarkka. Miten inhimillinen kissojen ominaislaatu onkaan, miten suuri niiden herättämä rakkaus.

Doris Lessing (s. 1919) sai Nobel-palkinnon vuonna 2007. Ihmisten ja yhteiskunnan tinkimättömältä tarkkailijalta on vastikään suomennettu myös omaelämäkerta Ihon alla.

_________________

Kuvan kirja. Sidottu / kansipaperein.

KUNTO  erinomainen. (Ei nähdäkseni omisteita tai muita merkintöjä.)

TOIMITUS kirjepostin mukana kuoressa. (Tuote suojataan paperiin - mahdollisuuksien mukaan. Ei seurantakoodeja.)

Kuuskulma on verkkokauppa. Noutomahdollisuutta ei valitettavasti ole. Lukisithan muutenkin toimitusehdot ohesta.

------- [PK] EP-alas | eläimet

Myyjä

K
Yritys Kuuskulma

Toimitus ja maksu

Toimitustapa:
Toimitus5,00 €
Toimitusehdot:

Lisätiedot

Sijainti:00510 HELSINKI
Kunto:Hyvä
Lisätty:06.04.2026 klo 23.30
Sulkeutuu:05.08.2026 klo 19.30
Kohdenumero:641574069

Myyjän muut tuotteet

Näytä kaikki

Tutustu myös näihin

Mainos