Duunari farkut c58 , Vintage Bitter farkut xl



Osta heti
Sulkeutuu: 119pv 22h70,00 €
Kuvaus
HARVINAISUUS! Kotimaiset BITTER Vintage-farkut – Made in Finland (Koko 58)
Keräilijälle tai retrotyylin ystävälle todellinen löytö isän jäämistöstä: aidot, Suomessa valmistetut Bitter-merkkiset vintage-farkut menneiltä vuosikymmeniltä! Tämän merkin suomalaisia farkkuja – ja varsinkin tässä kokoluokassa – tulee nykyään vastaan erittäin harvoin.
Nämä ovat rehellistä, pomminkestävää kotimaista laatutyötä (100 % puuvillaa), jollaista ei enää valmisteta. Farkuissa on aitoa elämää nähnyttä vintage-patinaa ja kaupan päälle lievä, nostalginen öljymontun tuoksu tuomassa luonnetta – täydelliset siis vaikkapa jenkkiautoharrastajalle tallille tai rouheaan katu-uskottavaan vintage-tyyliin! Kangas on erittäin tukevaa ja paksua denimia. Taskut, vyölenkit ja lahkeensuut ovat ehjät.
Takana vyötäröllä on upea, täysin ehjä Bitter-nahkamerkki tekstillä "Jeanswear Made in Finland Since 1968".
Tuotetiedot:
Merkki: Bitter
Valmistusmaa: Suomi (Made in Finland)
Koko: 58 / C
Materiaali: 100 % Puuvilla (erittäin paksu denim)
Kunto: Erittäin siisti vintage-kunto (rehellistä pientä työpatinaa ja lievä öljymontun tuoksu tallessa)
Mitat (tasona mitattuna):
Vyötärön leveys: 55 cm
Haara–lahje (sisäpituus): 85 cm
Hinta: 70 €
Maksutavat: MobilePay tai käteinen
Toimitus:
Nouto Vaasasta
Postitus (postikulut 9,90 € lisätään hintaan)
Huom! Näitä löytyy varastosta yhteensä 2 samanlaista paria, jotka ovat hiukan eri tavoilla kuluneet. Myynnissä omana kohteenaan.
Laita viestiä ja osta tästä itsellesi todellinen suomalaisen denim-historian helmi!
EE500














