E. Norelius: Hyvää ei odota...p. 1949 (SPR + Tubi-merkit)


1 / 2
HyväHelsinki
Osta heti
Sulkeutuu: 67pv 15h2,00 €
Kuvaus
Vanha sananlaskukortti, taiteilija E. Norelius - signeeraus alaoikealla. Peikko melkein makoilee tuolilla päivällistä syödessään, alla: "Hyvää ei odota koskaan liian kauan". Takana: 124/10. UK, Tampere. Sananlaskuja. Hyvin tukeva, siisti kortti, säilytetty asianmukaisesti.
Kulkenut. Leimat Orivesi 5.3.1949. Kts. yst. merkit (SPR-merkki sekä Tubi-merkki) ja leimat. Vastaanottaja neiti Anu Uosukainen, Vilppula as.
Asiasanoja myös: filatelia, postimerkit, postileimat
Myyjä
M
Toimitus ja maksu
Toimitustapa:
Toimitus3,00 €
NoutoIlmainen
Maksuehdot:Tilisiirto, käteinen. Maksuaika 2 vkoa ellei erikseen ole muuta sovittu.
Toimitusehdot:
Kuoreen mahtuu 4 - 8 korttia tällä postimaksulla. Postikulut laskutetaan aina kuitenkin todellisten Postin tariffien mukaan. Voit yhdistää tähän myös muita tuotteita. Kerään mielelläni useampia huutoja samaan pakettiin ja säilytän myös halutessa huutoja yhteispostitukseen - asiasta voidaan sopia erikseen. :) Huomaathan, että tällöin myös postikulut lasketaan uudelleen, mikäli eri tuotteita on useita ja ne ovat eri tuoteryhmistä.
Nouto Helsinki/Malmi helposti sovittavissa. Tällöin käteismaksu ja miel. tasaraha.
Lisätiedot
Sijainti:00700 HELSINKI
Kunto:Hyvä
Osasto:Signeeratut taiteilijakortit
Lisätty:17.04.2026 klo 14.51
Sulkeutuu:12.12.2026 klo 15.49
Kohdenumero:642335307













