Elina Grönlund : Matkavalmisteluja ja opastajia : elämän ...

Item image
Item image
1 / 2
HyväOrimattila

Osta heti

Sulkeutuu: 66pv 5h

6,50 €

Kuvaus

Basam Books pehmeäkantinen

1.painos v 2015

Elina Grönlund

Matkavalmisteluja ja opastajia - elämän viimeisen vaiheen kokemukset

Matkavalmisteluja ja opastajia on saattohoidon asiantuntijan koskettava kirja kuolemaa lähestyvän ihmisen kokemusmaailmasta. Kuolevan ihmisen kokemuksia tarkastelevaa teosta ei ole Suomessa aiemmin julkaistu.

Kirjassa käsitellään elämän viime vaiheessa koettuja kohtaamisia kuolleiden läheisten ihmisten ja hengellisten olentojen kanssa. Kirjassa käsitellään myös muita kuoleman ympäristöön liittyviä ilmiöitä ja tapahtumia, kuten kuolemanrajakokemuksia, tietoisuuden olemusta, kuolemanpelkoa ja ammatillisuutta kuolevan kohtaamisessa.

Kirja soveltuu jokaiselle, joka on ollut tai parhaillaan on läheisessä yhteydessä kuolemaan valmistautuvan ihmisen kanssa. Teos sopii hyvin kaikille terveydenhuollon ammattilaisille ja saattohoidon parissa työskenteleville.

Elina Grönlund on vapaa kirjoittaja ja kääntäjä. Hän on koulutukseltaan erikoissairaanhoitaja ja terveydenhuollon maisteri. Hän toimii kuolevan hoidon kouluttajana ja on kirjoittanut useita aihepiiriin liittyviä tieteellisiä artikkeleita.

Hakusana, Saattohoito kuolema,elina grönlund,viisas elämä.kuolemanpelko.

kv 55

Myyjä

L
Yksityishenkilö

Toimitus ja maksu

Toimitustapa:
Toimitus4,50 €
NoutoIlmainen

Lisätiedot

Sijainti:16300 ORIMATTILA
Kunto:Hyvä
Osasto:Psykologia
Lisätty:29.08.2026 klo 03.02
Sulkeutuu:25.12.2026 klo 03.15
Kohdenumero:651411072

Myyjän muut tuotteet

Näytä kaikki
Mainos

Tutustu myös näihin