Esteille hyvästit! Opas autismikirjon sekä adhd-ja Tourette

Item image
Item image
Item image
Item image
Item image
Item image
1 / 6
UudenveroinenTurku Reki Records / HLYST

Osta heti

Sulkeutuu: 4pv 18h

32,00 €

Kuvaus

Esteille hyvästit! Opas autismikirjon sekä adhd-ja Tourette-oireisten lasten kasvattajille JONNA OKSANEN ja REETTA SOLLAVAARA (toim.)

Esteetön lapsuus neurokirjon lapselle lapselle ja nuorelle 2017-2019 -hanke

"  Opas on laaja, 330-sivuinen kirja, jossa on tietoa, asiantuntijoiden vinkkejä ja hyväksi havaittuja menetelmiä avuksi arkeen autismikirjon sekä adhd- ja Tourette-oireisten lasten ja nuorten kanssa.

Tiedätkö, millainen asia voi olla este neurokirjon lapsen tai nuoren osallistumiselle ja oppimiselle? Onko aistitoimintojen erityispiirteet sekä ennakoinnin, strukturoinnin ja visualisoinnin tarve huomioitu? Saako lapsi riittävästi tukea toiminnan aloittamiseen?

Esteille hyvästit! -opas on tarkoitettu neurokirjon lasten ja nuorten kanssa toimiville aikuisille. Opas sisältää tietoa, vinkkejä ja hyväksi havaittuja menetelmiä, jotka ovat avuksi kasvatus- ja ohjaustilanteissa. Yli neljäkymmentä kirjoittajaa tuovat kirjaan erilaisia näkökulmia, asiantuntijuutta sekä kokemusääntä.

Kirjan ensimmäinen painos (4000 kpl) sai erinomaista palautetta ja loppui kuudessa viikossa."

 

kuvan kirja  * Huom! KOLMEN KIRJAKOHTEEN OSTAJALLE ILMAINEN POSTITUS!

AUTISMISÄÄTIÖ 2019, NID, 1.p., 333s., kuv.,   kansikuva

KUNTO: ERITTÄIN HYVÄ K3+ *


Huom!
POSTITUSKULUT LISÄTÄÄN  (7,00 EURO). RAHAT TILILLE, KIRJA(T) POSTIIN.

KATSO MYÖS MUUT KOHTEEMME!

Myyjä

r
Yritys Reki Records / HLYST

Toimitus ja maksu

Toimitustapa:
Toimitus7,00 €
Toimitusehdot:

Lisätiedot

Sijainti:20101 TURKU
Kunto:Uudenveroinen
Lisätty:22.09.2026 klo 18.42
Sulkeutuu:27.09.2026 klo 18.46
Kohdenumero:653077032

Myyjän muut tuotteet

Näytä kaikki
Mainos

Tutustu myös näihin