Frank Martela - Valonöörit (pokkari)

Item image
Item image
1 / 2
HyväHelsinki Kuuskulma

Osta heti

Sulkeutuu: 73pv 23h

6,00 €

Kuvaus

Sisäisen motivaation käsikirja.

Uuden suomalaisen filosofian airut Frank Martela perkaa vetävästi elämäntaito-oppaiden takana olevia filosofioita ja tarjoaa oman, kansainvälisillä areenoilla treenatun näkemyksensä merkityksellisen elämän rakentamiseksi.

Kirja ammentaa niin itämaisesta ja länsimaisesta filosofiasta kuin tuoreimmista psykologisista tutkimuksista. Kirjan ytimen muodostavat omakohtaiset havainnot, ja tarinat tieteen ja taiteen huipputekijöiden arjesta. Kirja edustaa kansainvälisesti nousussa olevaa science help -kirjallisuutta, jotka pyrkivät pinnalla olemaan yhtä helposti lähestyttäviä kuin self help -kirjat, mutta joiden konepellin alta paljastuu vankka tieteellinen pohja. Kirjan punainen lanka on pyrkimys ymmärtää sitä, mikä tekee elämästämme hyvän, onnellisen ja merkityksellisen.

Valonöörit on väkevän näkemyksellinen tietopaketti, jonka tehtävänä on saada lukija ajattelemaan uudella tavalla niitä valintoja, joita päivittäin tekee. Martela kirjoittaa filosofisesti, mutta tarjoaa punnittuja, konkreettisia ajatuksia parantaa elämän laatua.

______

Pokkari.

KUNTO Ei merkintöjä, erinomaisen siisti kirja.

TOIMITUS kirjepostina (ei seurantakoodia, suojataan paperilla ympäriltä).

Tuotteissa ei ole noutomahdollisuutta.

   (VK) H/humanismi

Myyjä

K
Yritys Kuuskulma

Toimitus ja maksu

Toimitustapa:
Toimitus4,00 €
Toimitusehdot:

Lisätiedot

Sijainti:00510 HELSINKI
Kunto:Hyvä
Osasto:Filosofia
Lisätty:03.09.2026 klo 09.47
Sulkeutuu:01.01.2027 klo 08.46
Kohdenumero:651791828

Myyjän muut tuotteet

Näytä kaikki
Mainos

Tutustu myös näihin