Heikki Hietamies: Äideistä parhain p. -05

Kuvaus
[1015]
KLIKKAA KUVA ISOMMAKSI.
Ok iskussa oleva (Minimaalista käytönjälkeä lähinnä kansien laidoissa] nidottu painos HEIKKI "Humppa Heikki" HIETAMIES diggareille.
Heikki Hietamies: Äideistä parhain
Eero Vilenius matkustaa Ruotsiin sijaisäitinsä hautajaisiin ja kohtaa elämänsä tragedian siemenet. Lähes viiden vuosikymmenen etäisyys lakkaa olemasta, kun hän saa käteensä nipun sodanaikaisia kirjeitä.
Eero on ollut sotalapsi, yksi niistä kymmenistä tuhansista, jotka lähetettiin Ruotsiin "parempiin oloihin". Kymmenvuotias on kuitenkin vielä kovin pieni selviytymään erossa vanhemmistaan, vieraiden ihmisten hoidossa. pappa on mukava, mutta Signe-täti on lujanäppinen kurittaja, joka hemmottelee omaa poikaansa Erikiä. Missä on isä, joka ilmestyy Eeron uniin? Ja miksei äiti kutsu häntä jo takaisin Suomeen?
Nyt kuuttakymmentä lähestyvä Eero Vilenius lukee äidin kirjeitä ja käsittää, mutta totuus ei ole kaunis asia.
Nidotun laitoksen 1. painos
Otavan kirjapaino Oy Keuruu 2005
VOITTOHUUTO ja PK. 3.95e TILILLE ja PAKETTI POSTIIN.
PK. on viitteellinen ja se veloitetaan ostohetkellä POSTI:N hinnaston mukaan. POSTI vain tuntuu nostavan hintoja niin tiheään, että kohteessa saattaa olla jo huudon päättyessä "vanha Postitus hinta" :-)


![5 kpl TOYOTA kangasmerkkejä [yhteishintaan 10e]](https://images.huuto.net/v1/08b0/a7c65b20a7da50be6418fda352d/543530373-card.jpg)










