Helsinki, Kaisaniemi, Soutuklubin paviljonki, lapsia, kulk.


Suosittu tuote1 / 2
Kuvaus
Vanha, mustavalkoinen kortti Helsingistä. Soutuklubin paviljongin rakennus, jossa lippu liehumassa ja laituria, vas. Eläintarhan lahti, taustalla Siltasaari, äärioik. John Stenbergn huvila ja vanha Pitkäsilta. Rantakivikossa lapsia leikkimässä ja tiellä hieman vanhempi nuori onkivavan kanssa. Alla: "Helsinki - Helsingfors, Kaisaniemi". Knackstedt & Näther ljustryckeri, Hamburg. 135. Takana: Union postale Universelle. Carte Postale. Siisti kortti.
Kulkenut, merkit irroitettu, leima Helsinki ja aivan 1900-luvun alkuvuosia tässä eletään. Kortilla on toivotettu hyvää Uutta Vuotta, mutta vuotta ei mainita. Vastaanottaja neiti Julia Eriksson, Kemiö.
Myyjä
M
Toimitus ja maksu
Toimitustapa:
Toimitus2,75 €
NoutoIlmainen
Maksuehdot:Tilisiirto, käteinen. Maksuaika 2 vkoa ellei erikseen ole muuta sovittu.
Toimitusehdot:
Kuoreen mahtuu 4 - 9 korttia tällä postimaksulla. Postikulut laskutetaan aina kuitenkin todellisten Postin tariffien mukaan. Voit yhdistää tähän myös muita tuotteita. Kerään mielelläni useampia huutoja samaan pakettiin ja säilytän myös halutessa huutoja yhteispostitukseen - asiasta voidaan sopia erikseen. :) Huomaathan, että tällöin myös postikulut lasketaan uudelleen, mikäli eri tuotteita on useita ja ne ovat eri tuoteryhmistä.
Nouto Helsinki/Malmi helposti sovittavissa. Tällöin käteismaksu ja miel. tasaraha,
Lisätiedot
Sijainti:00700 HELSINKI
Kunto:Hyvä
Lisätty:04.05.2026 klo 10.03
Sulkeutuu:01.09.2026 klo 09.50
Kohdenumero:643592270
Katselukerrat:0















