Henrik Fexeus - Ajatusten lukijaksi

Osta heti
Sulkeutuu: 59pv 14h4,00 €
+ palvelumaksu 0,55 €
Kuvaus
Otava 2008, kovakantinen, 272 sivua
Ruotsalainen mentalisti Henrik Fexeus opettaa miten ajatuksia luetaan.
Haluaisitko kyetä näkemään, milloin joku valehtelee? Oppia flirttailemaan? Saada esimiehesi uskomaan ideaasi? Oppia kääntämään vastarinta kunnioitukseksi? Kukapa ei haluaisi osata lukea ajatuksia!
Olemus, äänenkorkeus, katse ja kädenliikkeet kertovat, mitä ihminen todella ajattelee ja tuntee - vaikka ne olisivat ristiriidassa puheen kanssa. Kehonkieleen perehtymällä voimme ymmärtää muita ja vaikuttaa heidän mielipiteisiinsä ilman, että he edes huomaavat. Mukana on huumorilla höystettyä käytännön opastusta ajatusten lukemiseen vaikka työpaikkahaastattelussa tai treffeillä.
Henrik Fexeus on naurattanut ja provosoinut ruotsalaisia mm. tv-sarjoissaan Mind Melt ja Hjärnstrom. Hänen ei-verbaalisen viestinnän, kehonkielen ja psykologisen manipuloinnin tuntemuksensa on antanut uuden merkityksen ajatusten lukemiselle.













