Jarrukenkä pidäke jousi, tappi ja prikka.






Kuvaus
Sopii varmasti Toyota Aygo, Citroen C1 ja Peugeot 107.
Mutta aivan hyvin voi sopia muihinkin autoihin, koska se näyttää vähän yleismallilta.
Siksi laitoin mitat kuviin ja voit tutkia, että sopisiko. Ei nuo ole millintarkkoja, aikapaljon saa olla heittoa varsinkin tapin pituudessa. Kyllä sen huomaa asentaessa, milloin se on hyvä.
Joskus voi käydä niin, että uusikin osa voi irrota vahingossa väärin asennettuna ja tuhoutua rummun sisällä ja tappi lentää tietysti ulos samalla. Tai muut on hyvässä kunnossa ja yksi niistä, esim. tappi on ruostunut nuppineulan vahvuiseksi ja lukitusprikka on taffel chipsin vahvuinen sekä jousi aivan löysä ja umpiruosteessa.
Eikä viitsisi ostaa koko sarjaa sen takia, kun noita ei yleensä erikseen myydä. Ei se itse sarja nyt paljoa maksa, mutta lähetyksineen maksaa. Täällä saa lähetyksen halvalla ja osakaan ei paljoa maksa. Minimin minkä voi laittaa, on hinta.
Itsellä tuo jäi ylimääräiseksi, eikä ei roskiinkaan viitsisi heittää. Jospa tuosta olisi jollekkin iloa vielä. Mene ja tiedä?


















