Jenny Nyström: Tonttu liukastuu ja lahjat lentävät, rivil.


Suosittu tuote1 / 2
Kuvaus
Vanha joulukortti, taiteilija Jenny Nyström, signeeraus alaoikealla. Tonttu liukastuu lumessa ja paketit ovat lentäneet hankeen. Takana: 144/10. UK, Tampere. "Iloista Joulua". Kortissa poikittaismurtuma, otettu huomioon hinnassa. Muutoin siisti.
Kulkenut, merkki irroitettu. Osittainen rivileima Körvänpelto. Vastaanottaja herra Armas Rissanen perheineen, Körvänpelto.
Asiasanoja myös: filatelia, rivileimat, postileimat
Myyjä
M
Toimitus ja maksu
Toimitustapa:
Toimitus2,75 €
NoutoIlmainen
Maksuehdot:Tilisiirto, käteinen. Maksuaika 2 vkoa ellei erikseen ole muuta sovittu.
Toimitusehdot:
Kuoreen mahtuu 4 - 9 pienpainatetta/valokuvaa/postikorttia tällä postimaksulla. Postikulut laskutetaan aina kuitenkin todellisten Postin tariffien mukaan. Voit yhdistää tähän myös muita tuotteita. Kerään mielelläni useampia huutoja samaan pakettiin ja säilytän myös halutessa huutoja yhteispostitukseen - asiasta voidaan sopia erikseen. :) Huomaathan, että tällöin myös postikulut lasketaan uudelleen, mikäli eri tuotteita on useita ja ne ovat eri tuoteryhmistä.
Nouto Helsinki/Malmi helposti sovittavissa. Tällöin käteismaksu ja miel. tasaraha.
Lisätiedot
Sijainti:00700 HELSINKI
Kunto:Hyvä
Osasto:Signeeratut taiteilijakortit
Lisätty:12.03.2026 klo 07.19
Sulkeutuu:09.07.2026 klo 05.00
Kohdenumero:639762106
Katselukerrat:4















