JP Koskinen - Haukansilmä (sid.)

Kuvaus
Huimaava eeppinen romaani pojasta, joka näkee kauemmas kuin kukaan.
1860-luvulla Kuuran perhe jättää Suomen suuriruhtinaskunnan ja seilaa merten yli Amerikkaan. Sisällissodan jakamassa maassa työt ovat tiukassa, ja perhe lähtee asuttamaan lännen suuria tasankoja. He kuulevat huhuja preerian villeistä, ja pian perheen poika Yrjö katoaa yöhön intiaanien kaappaamana.
Haukansilmä vie lukijansa aikakauteen, jolloin luonnon ehdoilla elänyt maailma sai väistyä uuden Amerikan tieltä. Koskisen romaanissa yhdistyvät Cormac McCarthyn Veren ääriin ja Raja-trilogia sekä Tanssii susien kanssa -elokuva. Se kertoo, kuinka Tulisiipi-romaanista tuttu Kuuran suku saapui Amerikkaan.
----
Kuvan kirja. Sidottu kansipaperein.
KUNTO Oikein hyvä. (Kirjassa ei nähdäkseni ole omisteita tai muita merkintöjä.)
TOIMITUS tapahtuu Postin pakettikuljetuksena. (Paketeissa on seurantakoodi. Tilaus suojataan asiallisesti.)
Kuuskulma on ainoastaan verkkokauppa. Tuotteissa ei ole noutovaihtoehtoa. (Luithan myös toimitusehdot ja -aikataulut vierestä.)
------ [VK.ET] HR ------













