Käsinmaalattua lasia - Kotimainen - 1950-lukua





1 / 5
HyväEspoo
Osta heti
Sulkeutuu: 72pv 16h12,00 €
Kuvaus
Tässä hyväkuntoinen ja kaunis jälkiruokakulho tai sokeriastia. Lasissa erittäin hienot, käsinmaalatut kukkakuviolliset koristelut. Arviolta 1940-lukua. Esine lienee Kauklahden Lasin tai Kumelan lasitehdas Oy:n tuotantoa kuvioinnista päätellen, mutta tästä ei ole varmuutta. Hieno keräilyesine.
Kunto hyvä, ei kulumaa tai naarmuja. Lasissa nähtävillä runsaasti pieniä ilmakuplia. Reunassa hiottu viivakuvio. Halkaisija 11,2 cm. Korkeutta 6 cm. Katso kuvat hyvin suurennettuna.
Katso myös muut myyntikohteeni: Samaan lähetykseen samalla lähetyskululla mahtuu muutakin. Kiitos mielenkiinnostasi.
Myyjä
A
Toimitus ja maksu
Toimitustapa:
Toimitus6,50 €
Maksuehdot:Maksu 3 päivää ostosta ellei muuta sovita. Ostaja saa maksutiedot ostovahvistusviestissä. MobilePay-maksu nopeuttaa lähetystä. Lähetys käynnistyy todennetun maksun jälkeen.
Toimitusehdot:
Toimitus huutopakettina Postin tai Matkahuollon kautta. Ostaja saa lähetyksen käynnistyttyä seurantatunnuksen. Lähetykset liikkuvat vain arkisin ma-pe. Toimituskulut lisätään hintaan.
Lisätiedot
Sijainti:02750 ESPOO
Kunto:Hyvä
Osasto:Suomalainen lasi
Lisätty:16.08.2026 klo 23.20
Sulkeutuu:14.12.2026 klo 22.16
Kohdenumero:650594106
















