Kiilloituskone kädessä pidettävä kätevä




Osta heti
Sulkeutuu: 13pv 10h8,00 €
Kuvaus
tämä kiilloittaa erilaisia kohteita, joita varten on eri kiilloituslaikkoja. Toimii paristoilla koko AA ja käytetty vain päivä, alkuperäiset paristot ovat vielä sisällä.
Merkki on Aasiasta ja ostettu Saksan KAUFLAND isosta marketista alle vuosi sitten. Kuten useinmat elintarvikekaupan asiantuntijat tietävät, on KAUFLAND se Suomessakin tuttu kauppa nimeltään LIDL, ihan samaa firmaa, mutta KAUFLAND on monta kertaa LIDL myymälää suurempi marketti. Vaikka yleisesti katsottuna on niin, että Suomen kuluttajien ostovoima on EU:ssa aivan häntäpäässä, niin aina rahaa ruokaan löytyy. Mitä tiukempaa on kansalaisten elämä, sitä enemmän myy Lidl.
LIDL rantautuu juuri isoimman kilpailijansa tavoin USA markkinoille, sinne avataan 2000 kappaletta Lidl kauppaa. LIDL esikuva on tai oli saksalainen kauppa ALDI.
ALDI on vahva USA:ssa, amerikkalaiset pitävät saksalaisesta kaupasta.
Kohde on Löbau, Saksen osavaltio , Saksa. Kernaasti yhdistelen huutoja samaan pakettiin.
Lähetyskulut voi hyvin yksinkertaisesti "alentaa siedettäviksi" sillä usein on postimaksu porrastettu painon mukaan ja lähetyskulu on siksi aivan sama, painaa tavara 1kg tai 5kg. Kun huudat samaan pakettiin myös jotain muuta, postimaksu on kohtuullinen. Myös muut kuriirilähetystavat ovat mahdollisia, niissä usein paketin koko on hinnoittelun peruste, eikä paino.
On järkevää ehkä pyytää sitoumuksetta lisää valokuvia ja katsoa, mitä muuta sama lähde tarjoaa, yli 100 kohdetta! Huomaa, että kuvat ovat osa kohteen kuvausta ja selityksiä, aivan kaikkea ei ehkä ole kirjoitettu. Kuvat ovat siis oleellinen osa huutokaupan ilmoitusta, pyydän, että katsot ne huolellisesti läpi.
Maksu:
Normaalisti voittaja maksaa tilisiirtona minun Suomen Danske Bank pankin tilille.
Huutokaupan kohde on se,mikä näkyy valokuvassa ja vain se, minkä näet kuvassa, kuuluu myös kauppaan. Jos valokuvassa ei esim. näy myynti/esittely/laatikkoa, ei se kuulu kauppaan tai joku muu tarvike, jonka oletat olevan mukana, mutta ei ole valokuvassa, sitä ei ole mukana. Älä oleta, vaan kysy silloin tarkennusta.
Tavaran kunnon määritelmän perusta on aina optinen tarkastelu, en missään tapauksessa kokeile ja testaa joka tavaran toimintaa tai sielunelämää. Siksi on mahdollista, että määritelmässä kohteen kunnossa lukee "hyvä" ja kotona havaitset, ettei koje/esine/kohde toimi. En siis kokeile kaikkia lamppuja, en puhalla joka huuliharppua, en testaa tavaraa. Usein tavara on maannut pahvilaatikon pohjalla hyvin monet vuodet. Tiedossa olevan vian ilmoitan aina, en pimitä tai juksaa,mutta aivan kaikkea en minäkään tiedä.
Koska kaupan on käytetty tavara, voi niissä olla naarmuja ja muita käytön jälkiä.
Voit aina ennen kauppaa soittaa minulle, katson kohdetta tarkasti, tai pyytää siitä lisää valokuvia ! Pienen murto-osan olen ostanut kaverilta Belgiasta,kun hän purkaa ja tyhjentää taloja ja asuntoja. Olen ostanut ne itselleni omaan käyttöön/ keräilyyn ja kun aikaa kuluu usein vuosi pari, tai rahapula vaivaa, yritän kaupitella tätä omaa tavaraani halvalla eteenpäin. Vanhan tavaran kaupittelusta ei yleensä tule edes voittoa, mutta tappioita voidaan edes minimoida. Kyseessä on kauppa yksityiseltä yksityiselle ja palautusoikeus on poissuljettu. Kauppa on ns. Privat to Privat.
Halvin on ns. Pikku-Paketti DHL, saa painaa 2 kg ja maksaa 9,90 EUR ( ei seurantanumeroa )
DHL paketti 5 kg painon asti maksaa 16,99 EUR, usein kerätään samaan pakettiin useampi tavara. Kirjat ja paperi tuotteet , dokumentit yms. maksavat Saksan Postin kulujen mukaan noin 5 eur. Mutta poikkeuksia on helppo tehdä myös alaspäin.
HUOM: Vain 16,99 EUR maksavalla DHL paketilla on seurantanumero. Jos se on tärkeä sinulle, niin valitse DHL paketti toimitustavaksi ja mainitse asiasta myyjälle.
Ole hyvä ja lue ehdot läpi ennen huudon antoa !

















