KULKEMATON ELSA BESKOW PETTERI JA LOTTA HAKEMASSA JOULUKUUST




Osta heti
Sulkeutuu: 70pv 18h0,50 €
Kuvaus
Kuvienmukainen ja kuntoinen postikortti. Joulukortti. Sadusta Petterin ja Lotan Joulu. Petters och Lottas Jul 1947. Setä sininen kaataa kuusen ja petteri ja Lotta auttavat sen kelkkaan lumisessa metsässä. Viimeisissä kuvissa tullut varjoja..ei ole likaa.
Esim. 1 - 10 tavallista korttia tulee yhden merkin hinnalla. Noin 50 kpl normaalikokoisia kortteja kulkee 4.20 postikuluilla.
Pikkupakettina kortteja, lehtiä ym. postiluukkuun (max paksuus 3 cm) postilaatikkoon tai oven taakse max 4 kg 5.40 hintaan..ei viedä noutopaikkaan. Sama noutopaikkaan 6.90. Yhdistelen postimaksuja useamman tuotteen ostajalle aina. Saa keräillä pakettia.
Korteissa otsikossa ensimmäisenä lukee joko kulkenut tai kulkematon. Ostaja tietää heti jos on kulkematonta etsimässä. Myynnissä olevat kortit ovat pääsääntöisesti vanhoja ja voi olla pientä käsittelynjälkiä..tai sitten loistavia..kuin suoraan painosta. Kerron esittelyssä, jos havaitsen jotakin hiukan isompaa kulumaa..taitetta tms.
Sivuillani paljon myös eri aihepiireistä postikortteja. Keräily > postikortit > siitä aiheittain. Myös paljon muita tuotteita myynnissä sivuillani esim. erilaisia lehtiä, kirjoja, arabiaa, tarroja, pinssejä ym..















