Kuolema kulkee talossa (1965) vanha elokuvajuliste - Hammer

Huutokauppa
9,50 €
10h 59min
Sulkeutuu
Kuvaus
KUOLEMA KULKEE TALOSSA (The Nanny, 1965; Suomen ensi-ilta 3.6.1966) Ohjaus Seth Holt, pääosissa Bette Davis, Wendy Craig, Jill Bennett. Julisteen koko on noin 40,5cm x 60cm ja julisteen kunto olisi muutoin hyvä, mutta aikaisempi omistaja on näkymätöntä Scotchin teippiä kun oikesta yläkulmasta on irronnut tuollainen 1,5cm x 3,5cm kokoinen pala.Teippiä ei ole käytetty onneksi etupuolella vaan kuvattomalla kääntöpuolella. Eipä tuo itseäni haittaa, mutta ei tästä kehtaa pyytää ihan sitä mitä alkujaan suunnittelin. Tässä ei kuitenkaan nastan- tai niitinreikiä, ei taitoksia ja muutenkin reunakuluma on hyvin vähäistä.
Koska tässä setissä on mielestäni totutusta hieman arvokkaampia nimikkeitä, niin yli 200 euron yksittäis- tai yhteisostoksissa on osamaksumahdollisuus, mutta keskustelemme aiheesta sen jälkeen kun kaupat on taputeltu onnistuneesti maaliin.
En sulje huutokauppakohteita ennenaikaisesti ja kohteen kuva on aina tarjolla olevasta nimikkeestä. Mikäli sinulla on kohteesta kysyttävää, niin kysymykset AINA ennen huutoa.
Lähetys kestävässä uudessa pahviputkilossa Matkahuollon kautta (yht. €10), myös nouto mahdollinen. Samoilla kuluilla liikkuu vaikka kuinka monta julistetta; maksu kuitenkin jatkossa seitsemän (7) päivän sisällä huutokaupan päättymisestä.
Hakusanoja: leffajuliste / juliste / videojuliste / aulakortti / aulakuva / harvinainen / vanha / elokuvateatterijuliste / elokuvajulkka
Myyjä
Toimitus ja maksu
Huutohistoria
Ei huutoja vielä.













