Item image
Suosittu tuote1 / 1
UusiSeinäjoki Fantasialinna

Osta heti

Sulkeutuu: 115pv 15h

4,00 €

Kuvaus

UUSI

Paluu iloiselle 70-luvulle! Suosikki-lehdessä ilmestyneet vaalean kutri- ja kurvitytön seikkailut Suomi-popin ihmemaassa. Kaikille, jotka haluavat muistella tai oppia, miten Tapani Kansa, Irwin Goodman, Kirka ja Hector ynnä muut kotimaiset tähdet loistivat ja kohauttivat kansaa.

Jykä Paavolan pilkkakirves iskee satuttavan hauskasti puujalkaan. Kaikki sanaleikit ovat sallittuja, todistaa myös Puuta heinää ja Runteli -sarjoja vuosikymmenien ajan tehnyt Paavola. Kesken parhaan luomiskautensa menehtynyt Veli-Pekka Alare (1946-81) oli piirrosviivan taituri, jonka kynästä irtosivat niin täsmälliset karikatyyrit kuin myös suomalaiskansallinen Pekko-hahmo. Kutri- Helena on ensimmäinen Alaren sarjoista koottu teos. Kirjan värityksestä vastaa Puupäähatulla tänä keväänä palkittu Jii Roikonen.

"Tämä sarjakuva on hyvin valaiseva ja hyvin syventävä. Jos siellä nyt pyörivätkin Marionit ja muut, niin se kuuluu asiaan. Sellaista se silloin oli. Nauttikaa." - Juice Leskinen

Hintaan lisätään toimituskulut 6€


Tutustu myös verkkokauppaani, siellä on lisää tuotteita

Myyjä

F
Yritys Fantasialinna

Toimitus ja maksu

Toimitustapa:
Toimitus6,00 €
NoutoIlmainen

Lisätiedot

Sijainti:60320 SEINÄJOKI
Kunto:Uusi
Lisätty:31.05.2026 klo 17.33
Sulkeutuu:27.09.2026 klo 19.20
Kohdenumero:645428350
Katselukerrat:2

Myyjän muut tuotteet

Näytä kaikki

Tutustu myös näihin

Mainos