Lapset tuovat värjättyjä Pääsiäismunia ja pajunkissoja, 1908


1 / 2
HyväHelsinki
Osta heti
Sulkeutuu: 71pv 18h3,50 €
Kuvaus
Vanha Pääsiäiskortti. Pikkuleidi istuu rattaissa sylissään iso munakori täynnä värjättyjä Pääsiäismunia. Iloisesti puetulla pikkuherralla on molemmissa käsissään puolestaan isot pajunkissakimput. Tässä ollaan varmaankin menossa viemään Pääsiäisterveisiä. Takana: 2120/5, ei muita merkintöjä. Hyvin tukeva ja siisti kortti.
Kulkenut. Leima Lohja 15.4.1908, leima Helsinki 15.4.1908. Kts. yst. leimat ja merkki. Vastaanottajina neidit Helmi ja Impi Kalliosaari, Helsinki.
Myyjä
M
Toimitus ja maksu
Toimitustapa:
Toimitus3,00 €
NoutoIlmainen
Maksuehdot:Tilisiirto, käteinen. Maksuaika 2 vkoa ellei erikseen ole muuta sovittu.
Toimitusehdot:
Kuoreen mahtuu vielä 4 - 8 valokuvaa/pienpainatetta/postikorttia tällä postimaksulla. Postikulut laskutetaan aina kuitenkin todellisten Postin tariffien mukaan. Voit yhdistää tähän myös muita tuotteita. Kerään mielelläni useampia huutoja samaan pakettiin ja säilytän myös halutessa huutoja yhteispostitukseen - asiasta voidaan sopia erikseen. :) Huomaathan, että tällöin myös postikulut lasketaan uudelleen, mikäli eri tuotteita on useita ja ne ovat eri tuoteryhmistä.
Nouto Helsinki/Malmi helposti sovittavissa. Tällöin käteismaksu ja miel. tasaraha.
Lisätiedot
Sijainti:00700 HELSINKI
Kunto:Hyvä
Osasto:Pääsiäiskortit
Lisätty:10.04.2026 klo 15.41
Sulkeutuu:04.12.2026 klo 17.40
Kohdenumero:641857388













