Leif G.W. Persson: Putoaa vapaasti kuin unessa 1p. -08

Item image
Suosittu tuote1 / 1
HyväKouvola

Osta heti

Sulkeutuu: 113pv 1h

3,50 €

Kuvaus

KLIKKAA KUVA ISOMMAKSI

HYVÄSSÄ iskussa oleva opus dekkari diggareille. Kovakantinen ensipainos

Leif G.W. Persson: Putoaa vapaasti kuin unessa

Ruotsalainen kirjailijalegenda kaivautuu menestystrillerissään maansa rikoshistorian tunnetuimman murhatapauksen suljettuihin poliisitutkimuksiin.

Yksinäinen mielipuoli, joka täysin sattumalta törmää vartioimattomaan pääministeriin keskellä yötä keskellä kaupunkia, taskussaan pikkuporsaan kokoinen revolveri. Miten tavallista sellainen on? Keskusrikospoliisin päällikkö Lars Martin Johansson on mies, joka ei usko sattumiin. Eikä Christer Petterssonin syyllisyyteen. Hän uskoo, että pääministeri Olof Palmen murhan tutkimus on ollut 21 vuotta väärällä pohjalla. Arvausleikkien aika on ohi.

Johansson päättää koota terävimmistä tutkijoistaan salaisen ryhmän, jonka tehtävänä on tarkastella valtavaa materiaalia tuoreesta näkökulmasta. Kun uusi tutkimuslinja alkaa hahmottua, poliisit joutuvat vaikean kysymyksen eteen: jos heidän epäilyksensä on oikea, voivatko he sittenkään paljastaa totuutta?

1. painos

Suomentanut: Timo Hämäläinen

Otavan kirjapaino Oy - Keuruu 2008

Kirja painaa yli 650 grammaa

VOITTOHUUTO ja PK. 5.95e  TILILLE ja PAKETTI POSTIIN.

PK. on viitteellinen ja se veloitetaan ostohetkellä POSTI:N hinnaston mukaan. POSTI vain tuntuu nostavan hintoja niin tiheään, että kohteessa saattaa olla jo huudon päättyessä "vanha Postitus hinta" :-) 

Myyjä

p
Yksityishenkilö

Toimitus ja maksu

Toimitustapa:
Toimitus5,95 €

Lisätiedot

Sijainti:45120 KOUVOLA
Kunto:Hyvä
Lisätty:01.06.2026 klo 14.30
Sulkeutuu:29.09.2026 klo 06.43
Kohdenumero:645497413
Katselukerrat:0

Myyjän muut tuotteet

Näytä kaikki

Tutustu myös näihin

Mainos