Item image
Suosittu tuote1 / 1
HyväHelsinki Kuuskulma

Osta heti

Sulkeutuu: 79pv 17h

14,00 €

Kuvaus

Tästä talosta ei selviä ulos hengissä

Pimeän arkkitehti tarjoilee parasta psykologista kauhua Suomen Stephen Kingiltä. Nuori mies muuttaa kerrostaloon, mutta talon salaisuus paljastuu hänelle liian myöhään. Asukkaita tuntuu riivaavaan jokin.

Betonielementtejä, nauhaikkunoita, kaikuvia rappukäytäviä, mykkinä tuijottavia ovisilmiä. Vauraassa perheessä kasvanut Joni Widenius muuttaa ensimmäistä kertaa elämässään kerrostaloon ja sopeutuminen uuteen arkeen on vaikeaa. Tilannetta pahentaa tieto siitä, että talossa on asunut mies, joka on tappanut tyttärensä talon kellarissa.

Unettomien öiden kasautuessa Joni alkaa kuulla ääniä pimeästä rappukäytävästä, siellä vaeltaa outoja hahmoja. Kun hän tutustuu verkossa alakerran naapuriin, hän saa kuulla, että talossa on jotain pahasti vialla.

Pimeän arkkitehdissä Marko Hautala näyttää, että todellinen kauhu asuu lähempänä kuin luulitkaan.


Marko Hautala on vaasalainen kirjailija, joka on työskennellyt opettajana, elokuvakääntäjänä ja hoitajana psykiatrisessa sairaalassa. Hän on saanut Kalevi Jäntin ja Tiiliskivi-palkinnon, ja hänen romaanejaan on käännetty useille kielille.

-------

Kuvan kirja. Sidottu / kovakantinen kansipapereilla.

KUNTO oikein hyvä / erinomainen. Ei omisteita tai muita merkintöjä.

TOIMITUS tapahtuu postikuljetuksena. (Tilaus suojataan asiallisesti.)

Kuuskulma on ainoastaan verkkokauppa. Tuotteissa ei ole noutovaihtoehtoa. (Luithan myös toimitusehdot ja -aikataulut.)

----- (PK) AC3

Myyjä

K
Yritys Kuuskulma

Toimitus ja maksu

Toimitustapa:
Toimitus7,00 €
Toimitusehdot:

Lisätiedot

Sijainti:00510 HELSINKI
Kunto:Hyvä
Lisätty:07.06.2026 klo 18.40
Sulkeutuu:26.08.2026 klo 16.25
Kohdenumero:645947093
Katselukerrat:0

Myyjän muut tuotteet

Näytä kaikki

Tutustu myös näihin

Mainos