MATTI JA TEPPO: 35 v juhlalevy (2-CD), 40 biisiä

Kuvaus
MATTI JA TEPPO on turkulaisten veljesten Matti (s. 1949 Turku) ja Teppo (s. 1948 Turku) Ruohosen muodostama iskelmälaulajaduo. Heidän tunnetuimpia kappaleitaan ovat muun muassa "Kissankultaa", "Et voi tulla rajan taa", "Mä joka päivä töitä teen", "Ensimmäinen", "Kaiken takana on nainen", "Mä tanssin hullun lailla" ja "Näitä polkuja tallaan". Ruohosen veljekset myös säveltävät itse laulujaan.
Kaikki nämä kappaleet sekä paljon muita, yhteensä 40 biisiä, löytyy v. 2004 ilmestyneeltä 35-vuotisjuhlalevyltä KAIKKIEN AIKOJEN PARHAAT.
Tuplalevy on hyväkuntoinen. Kun ostosumma näkyy tililläni, panen heti levyn postiin, postimaksu Suomeen pehmustetussa helposti-kuoressa 3,8 e. (International delivery available to Europe, postal charge 6,5 euros). Myös nouto mahdollinen. Otan pian yhteyttä, kun kaupankäynti on päättynyt.
Koetetaan hoitaa maksut 7 päivän sisällä kohteen sulkeutumisesta. Muistetaan myös palautteet puolin ja toisin.
Kannattaa huutaa useampia kohteita: 4,8 euron maksulla kulkee 2 cd-levyä tai 3 normaalipaksuista cd-singleä tai 2 kasettia.
KAPPALELISTA:
CD 1
1.Ensimmäinen
2.Näin se kesäloma toimii
3.Meidän laulu
4.Mies ja nainen
5.Hänelle
6.Kesätuulen soittoon
7.Jälkeenpäin
8.Kaiken takana on nainen
9.Täyttä kultaa
10.Tule jo tänään
11.Taivaan merkit
12.Anna mulle aikaa
13.Oot lähelläin
14.Idän pikajuna
15.Mä tanssin hullun lailla
16.Tulisitko elämääni
17.Se on mahtavaa
18.Kuulut aikaan parhaimpaan
19.Enemmän kuin yhden illan juttu
20.Sanaton rakkaus
CD 2
1.Näitä polkuja tallaan
2.Missä sitä ollaan oltu
3.Pidä itsestäsi huolta
4.Mä joka päivä töitä teen
5.Kuka on tuo mies?
6.Cara mia
7.Minä rakastan sua
8.Et voi tulla rajan taa
9.Kunnon mies
10.Kaikki peliin
11.Ystävän jos menetän
12.Sinä sen teit
13.Sokkotreffit
14.Vauhti kiihtyy
15.Elämä jatkuu
16.Yhdessä viimeistä iltaa
17.Lähtöhetki
18.Olen kiitollinen tänään
19.Jos olet onnellinen
20.Kissankultaa













