Mustat nahkanilkkurit pääkallosomistein, 90-luku

Item image
Item image
Item image
Item image
Item image
Suosittu tuote1 / 5
TyydyttäväKyröskoski

Osta heti

Sulkeutuu: 90pv 14h

15,00 €

Kuvaus

Tuulahdus 90-luvulta, vielä eteenpäin asteltavissa

Valmistaja poiskulunut. Toisessa kengässä tussimerkintä 8 (näkyy pääkuvassa), joten olisko se kokomerkintä? Reilu koko 41-43 välillä, koska käytössä venyneet. Sisämittoja hankala mitata, joten; ulkomitta 31cm, leveys päkiän kohdalla ulkopohjasta mitattuna 10cm, joka on pohjan mitta, varsinaisen yläosan päkiän mitta on n.13cm.

Kannattaa mitata oman jalan pituus ja verrata mittoihin.

Huomioita: 

  • varren korkeus n.10cm
  • korko n. 2cm
  • 4  pääkallosomisteista solkea nahkahihnoilla ja muilla metallikoristeilla + kengännauhat. Toinen kengännauha lyhyempi ja sen toisesta päästä puuttuu kovikepää
  • nahkanauhojen sisäpuolella kulumaa, näkyvät kuvassa 4. Pyykkipoika laitettu pitämään nauhaa paikallaan.
  • kuva 5 kenkien sisäpuolelta. Siistit muuten, vain varren yläkulmissa olevat kankaiset vuoriosat irti molemmista kengistä. Pyykkipoika osoittaa kohtaa. Ilmeisesti olleet alunperin ommellut reunaan kiinni?
  • vasemman kengän toiseksi ylimmäisestä soljesta puuttuu kiinnitysneula

Nahka mukavasti pehmentynyt ja kun laittaa lankkia pintaan ja jalan sisään joka oikaisee kaikki painanteet, niin johan ilme muuttuu!

Kuvattu salamavalolla, josta kiilto johtuu. Onko nämä nyt "hyvät vai tyydyttävät". Riippuu paljon myös käyttötarkoituksesta. Laitan tyydyttävät.

Hajuttomat, desinfioidut sisältä ja ulkoa.

 






 

 

 

 

 

 

Myyjä

K
Yksityishenkilö

Toimitus ja maksu

Toimitustapa:
Toimitus6,00 €
NoutoIlmainen
Toimitusehdot:Kun maksu näkyy tilillä postitetaan Huutonetin postipakettina. Hinta 24.1.26

Lisätiedot

Sijainti:39200 KYRÖSKOSKI
Kunto:Tyydyttävä
Osasto:Kengät
Lisätty:23.05.2026 klo 16.35
Sulkeutuu:19.09.2026 klo 16.52
Kohdenumero:644889999
Katselukerrat:1

Myyjän muut tuotteet

Näytä kaikki

Tutustu myös näihin

Mainos