Nykyposti Nro 10/1979 (22.9)

Item image
1 / 1
HyväHaapaniemi

Osta heti

Sulkeutuu: 74pv 13h

5,00 €

Kuvaus

96 sivua

Keskiolut teki savukoskelaispojat täysin hurjiksi! 15-vuotiaat tekivät väkvaltaa 83-vuotiaalle vanhukselle!

Johanna Raunio: "Olen löytänyt elämälleni tarkoituksen!"

Mikä ihmeen mies tuo rakastettu ja vihattu Jaakko Jahnukainen oikein on? "Olen minä istunut Valpon pidätyssellissäkin"

Suomen vaarallisimmaksi sanotun naisen entinen aviomies kertoo: "Elämä Katin kanssa oli jatkuvaa tappelua!"

Vuokralainen soitti ystävälleen Kanadan ja muutti sinne itsekin! "Jouduin maksamaan 14 000 mk:n puhelinlaskun!"

K-kaupan Väiskin tuntee koko Suomen knsa: "Kuuluisuus tuli ja intimiteetti meni!"

Johtaja Tapio Saalasti: Irtisanomme jokaisen joka polttaa. Hitsari sai potkut tupakoinnin takia!

"Pelkkä rakastuminen ei riitä avioliton perustaksi". Näiden julkkisten liitot ovat kestäneet pitkään. Hannes ja Liisa Häyrynen: 40 vuotta, Tarva: 37 vuotta, Tapsa Rautavaara, 37 vuotta, Veikko Vennamo: 35 vuotta, Eemeli: 34 vuotta, Veijo Meri: 20 vuotta, Seppo Hanski: 11 vuotta, Eija Merilä: 12 vuotta, Höyry-Häyrinen: 10 vuotta.

Rautalanka-aika ajoi hänetkin aikoinaan muihin töihin: Reijo Kallion "Yksinäinen" soi nyt listojen kärjessä.

Tämä nuorukainen oli 21. heinäkuuta Rovaniemellä. Hän surmasi sotainvalidin.

"Näin kova opetus tarvittiin ennen kuin muutimme hirvenajon turvalliseksi!" Luoti lävisti hänet sentin päästä sydämestä!

Kaipaatteko romantiikkaa ja vaaratonta jännitystä? Tuulastus on syksyn ihmeellinen seikkailu.

"Rokotuksen antajan ainoa pätevyys oli se, että hän oli opettajan rouva!" Terveyssisar aiheutti Antille luumädän!

Niilo Yli-Vaino: Vanhemmilla ei ole oikeutta riistää lastensa taivasosaa!

Nepal, kaunis ja rauhallinen satumaa Himalajan rinteillä!

Nykypostin suuri ravintolatesti osa 1 Helsinki: Puolet ravintoloista tarjosi vajaan ryypyn!

Rita Polsterin tapaatte kolmessa uudessa suomalaisessa elokuvassa. "Alastomuuskohtaukset eivät minua pelota!

Kirkkoherra, kirjailija Voitto Viro: "Raamattu ei kiellä yhteydenottoa vainajiin!"

Kelpaisiko, tytöt, egyptiläinen hammaslääkäri. "tsin vaimoa Suomesta!"

Kysykää Lasselta lääkkeiden sivuvaikutuksista!

40-vuoden takainen romanssi aiheutti Paavo Järviselle jymy-yllätyksen: "Olen tyttäresi Ritva sanoi ääni puhelimessa!

Niilo  Yli-Vainon raportti Niagaralta!

Salaiset sivut

Lääkärit varoittavat: Syö harkiten lääkekuurin aikana!

Tämän miehen vahvaa henkeä ei varmaan mikään pysty murtamaan. Jalaton Tauno Mikkonen ryhtyi taksiautoilijaksi!

Kansan posti

Nuori mies pelastui lähes varmasta kuolemasta Rovaniemellä. Joutui veden alle 15 minuutiksi mutta on nyt jo terveenä tössä!

Nykypostin terveyspalstan toimittajan ohjeet tepsivät: Liisa Veijalaisen ja Martti Vainion vaivat paranivat hetkessä!

Pop-posti

Olavi Vartiainen oli syntymästään asti kuuro. "Sain kuulon korviini herätyskokouksessa!"

Myyjä

k
Yksityishenkilö

Toimitus ja maksu

Toimitustapa:
Toimitus5,50 €

Lisätiedot

Sijainti:40820 HAAPANIEMI
Kunto:Hyvä
Lisätty:17.09.2026 klo 19.53
Sulkeutuu:15.01.2027 klo 18.52
Kohdenumero:652741212

Myyjän muut tuotteet

Näytä kaikki
Mainos

Tutustu myös näihin