Nyt 2900 € kiinni rantatonttiin 3,9 ha erämaalammelta Jaala







Kuvaus
2900 e sisältää ensimmäisen vuoden vuokran.
Pilkkalammen rannalta 3,9 ha Jaalasta Pilkkalammentie 210 Kouvola. Kalastamaton lampi
Isoja tontteja yli 5000 m2. Omaa rantaa a.70 m. Ro 150 m2 per. Myydään uudet vuokrasopimukset 30 v kerrallaan ja uusittavissa samoin ehdoin . Vuokra sidottu elinkustannus indeksiin. Kuvat otettu 2012 ja vuokranantajan toimesta harvennetaan halutusti. Lähin ympärivuotinen asutus 2,5 km. Tonttiin kuuluu 50/100% lammesta kalastusoikeus. Ei ole kalastettu muuta kuin satunnaisesti. Perimätieto kertoo että kilosia porsaita noussut (ahvenia). Tämä olisi esim kalastus seuralle hyvä kurssipaikka. Esim jig kalastuskursseja ja rakentaa pieniä vuokrattavia kalamajoja. Vastaavasti vaunuharrastajat ja as autoilijat. Sauna rantaan, laituri ja kalaveneitä. Tontit myös lunastettavissa a. 39.000 €.
Myydään optiot vuokraoikeuteen joka tehdään vuokranantajan tiloissa joka Jaalan yhteismetsä. Löydät netistä. Ps. Ei mikään nakkikioski.
Option hinta on 1300 € ja jos lunastus niin kauppahinnasta 2000 €. Sen lisäksi maksetaan ensimmäinen vuosivuokra joka on 1600 €.
Eli pääset käsiksi isoon rantatonttiin 2900 € joka myytävissä edelleen ja pantattavissa vuokranantajaa kuulematta.
Kts etuovesta ilmoitus.
Hakusanat: vuokrarantatontti, vuokrataan rantatontti, rantatontti. Kalastus paikka, pikku rahalla kiinni rantatonttiin, kalastusleiri, jig paratiisi, erämaalampi etelästä.
Kts Etuovesta eq7333
Myyjä
Toimitus ja maksu
Lisätiedot
Suodattimet












