OPAS MIEHEN JA NAISEN VÄLISEEN YLIOPPILASELÄMÄÄN


Kuvaus
OPAS MIEHEN JA NAISEN VÄLISEEN YLIOPPILASELÄMÄÄN - NAISEN KANSSA
Kustantajana on Nemo v. 2005 (1.painos), 105 sivua.
Kirja on kovakantinen ja erittäin hyväkuntoinen.
"Opas esittelee ylioppilaselämän ihaninta osa-aluetta. Se on Helsingin Sanomien Nyt-liitteen Naisen kanssa -sarjakuvan tekijöiden kädenojennus ylioppilaalle.
Kirjassa käsitellään muun muassa alastomuutta ja kainoutta, naisen epävarmuutta, miehen epävarmuutta, puhumista seksin aikana, romantiikan annostelua, naurettavia ilmeitä, miehen puuttuvaa itsehillintää, naisylioppilaan halua, porttiteoriaa, ruumiista irtautumista, mustasukkaisuutta omalle ruumille, muiden vilkuilua ja uskollisuutta.
Kuvituksen on piirtänyt ranskalaissyntyinen Stéphane Rosse. Tekstit ovat kirjoittaneet toimittaja Teppo Sillantaus ja arkkitehti Mikael Gylling. Kaikki kolme ovat kokeneita miehiä naisen ja miehen välisessä ylioppilaselämässä."
Ostajalle postikulut tai nouto Helsingissä (esim. Lauttasaari).















