Päin mäntyä, kirja sotilaallisista tunaroinneista

Item image
Item image
Item image
Item image
Suosittu tuote1 / 4
HyväLoviisa

Osta heti

Sulkeutuu: 56pv 8h

4,00 €

Kuvaus

Pyrin asianmukaisesti kertomaan korttikohteen kunnon. Ole kuitenkin hyvä ja tarkasta kohteen kunto vielä kuvasta!

Geofrey Reagan

Tämä on sekä huvittava että järkyttävä kirja sotilaallisista tunaroinneista. Väärinarvioinnit ja kyvyttömyys ovat kulkeneet sotahistoriassa rinta rinnan uljuuden ja kunnian kanssa, aikojen alusta Sikojen lahden ja Falklandin sodan tapahtumiin asti.

"Tarkoitukseni ei ole tehdä pilkkaa sotilaista, valtion turvallisuudelle tärkeästä ammattiryhmästä. Se olisi epäoikeudenmukaista ja hyödytöntä. Kyvyttömyys ei kuulu sotilaiden uraan sen enempää kuin muihinkaan karriääreihin", arvostettu sotahistorioitsija Geoffrey Regan sanoo.

Sotilaiden epäonnistumiset vain ovat merkittäviä niiden seurausten takia. Kun liikennelentäjä voi aiheuttaa muutaman sadan ihmisen surman, kenraali saattaa johtaa kymmeniä tuhansia kuolemaan. Kirjanpitovirhe voi maksaa kenties miljoonia, mutta on korvattavissa. Harhaan menneen pommin, ohjuksen, taistelun, sotaretken tai sodan aiheuttamia vaurioita ei koskaan saa korjattua.

Tämä kokoelma osoittaa, että historian kuohuttavia tapahtumia riittää.

Muistathan pitää osoitetietosi ajan tasalla Huutonetin kotisivulla.

Myyjä

aj
Yksityishenkilö

Toimitus ja maksu

Toimitustapa:
Toimitus5,50 €
Maksuehdot:Toimitus vain ja ainoastaan postitse!!! Ei siis noutoja. Kohteen voitettuasi saat Huutonetin voittoviestin, jonka mukana tulevat myös tilitietoni. Voittamasi kohteen hintaan lisäät postikulut kohdasta: toimituskulut ja summan maksat tililleni niin lähetän kohteen. En siis erikseen lähetä mitään laskua tms. Samoilla kuluilla tulee yleensä useampikin kohde. Onnea huutoihin!!!
Toimitusehdot:

Lisätiedot

Sijainti:07900 LOVIISA
Kunto:Hyvä
Lisätty:05.05.2026 klo 18.59
Sulkeutuu:17.08.2026 klo 02.33
Kohdenumero:643701372
Katselukerrat:0

Myyjän muut tuotteet

Näytä kaikki

Tutustu myös näihin

Mainos