Panu Rajala: ENKELI TULESSA - Elinan suljetut elämät 1p. -97

Kuvaus
[26915]
KLIKKAA KUVA ISOMMAKSI.
Kuvanmukanen, HYVÄSSÄ iskussa oleva [omiste, siisti] kovakantinen ensipainos MALLIEN / MISSIEN / Elina Ylivakerin diggareile.
Panu Rajala: ENKELI TULESSA - Elinan suljetut elämät
Elina Ylivakeri oli maalaistyttö, joka tahtoi teologiksi, mutta päätyi huippumalliksi New Yorkiin. Pian hän kuitenkin luopui hohdokkaasta pintaelämästä ja lähti etsimään oikeudenmukaisuutta maan päälle: hän opiskeli juristiksi, palasi kotikylään Hämeenkyröön ja löysi elämänsä onnen. Taiteilijasta tuli perheenäiti ja osattomien oikeusavustaja.
Panu Rajala oli nuori kirjallisuudenopiskelija kohdatessaan tulevan vaimonsa kuin ilmestyksen sillanpääläisessä maisemassa. Enkeli tulessa kertoo vuonna 1988 kuolleen Elinan elämäntarinan.
Elina Ylivakerin elämäntarina oli pääpiirteissään mielenkiintoinen, hänen seksikokemuksiaan myöten. :-)
- Rami, Lpr
1. painos
Otavan Kirjapaino Keuruu 1997
KIRJA PAINAA JONKUN MATKAA yli 500g ja on yli 3cm paksu
VOITTOHUUTO ja PK. 5.95e TILILLE ja TUOTE POSTIIN.













