Item image
1 / 1
HyväNuutajärvi

Osta heti

Sulkeutuu: 67pv 1h

4,00 €

Kuvaus

- Hiekkaan valuvia unelmia

"VUOSIKYMMEN SITTEN YHDYSVALLAT OLI MAHTAVA SUPERVALTA.

Nyt se on takavuosia nöyrempi ja hauraampi maa, jonka maine on kansainvälisesti kyseenalaistettu. Kansalaiset ovat pettyneitä johtajiinsa koska amerikkalainen unelma on yhä harvemman tavoitettavissa.

Yhdysvaltain poliitikkojen, asevoimien ja kansalaisten viime vuosien tekemiset ovat jättäneet jälkeensä surkeita ihmiskohtaloita. Syyskuun 11. päivän 2001 terrori-iskujen jälkeisten virheiden, epäonnistumisten ja rikosten lista on niin hätkähdyttävä, että vuosikymmentä voi kutsua jopa hukatuksi.

Ongelmistaan huolimatta Yhdysvallat on maailman merkittävin valta, jota länsimaat tarvittaessa huutavat apuun. Sen puoleen kääntyivät jälleen katseet, kun mielenosoitusten aalto alkoi muokata Lähi-itää vuoden 2011 alussa.

Bonnier-palkittu toimittaja Pekka Mykkänen kuljettaa taitavasti rinnakkain suurta kertomusta Yhdysvaltojen aseman murenemisesta sekä yksittäisten ihmisten tarinoita myllerryksen keskellä."  [takakansi]

 

Nemo 2011, 1. painos. Kovakantinen.

 

Hieman kulumaa.

 

Myyjä

a
Yksityishenkilö

Toimitus ja maksu

Toimitustapa:
Toimitus5,00 €
NoutoIlmainen
Toimitusehdot:XXS-lähetys (toimitetaan postilaatikkoon).

Lisätiedot

Sijainti:31160 NUUTAJÄRVI
Kunto:Hyvä
Lisätty:30.08.2026 klo 23.48
Sulkeutuu:27.12.2026 klo 23.33
Kohdenumero:651551429

Myyjän muut tuotteet

Näytä kaikki
Mainos

Tutustu myös näihin