Pekka Sauri: toisen kanssa - ihmissuhteet sopimuksina 1p.-00

Item image
Suosittu tuote1 / 1
HyväKouvola

Osta heti

Sulkeutuu: 102pv 3h

3,95 €

Kuvaus

[AC0217] 

KLIKKAA KUVA ISOMMAKSI

Kuvanmukainen,  HYVÄSSÄ ISKUSSA oleva kovakantinen ensipainos IHMISSUHTEIDEN / PSYKOLOGIAN diggareille.

Pekka Sauri: toisen kanssa - ihmissuhteet sopimuksina

Toisen kanssa antaa eväitä selviytymiselle ihmissuhteiden ja parisuhteiden tiimellyksessä. Mistä ei voida vaieta, siitä on puhuttava.

Elämä rakennetaan puhumalla, nevottelemalla ja sopimalla. elämä toisen kanssa ei ole tämän salaperäisempää. Mars ja Venus -viisautta. Tiedämme toisen ajatuksista ja tunteista vain, jos hän kertoo meille niistä. Kaikki muu on luulemista, toivetta tai pelkoa. Ongelmat syntyvät sopimusten rikkomisesta tai epämääräisyydestä. Ratkaisut eivät löydy tuolta jostakin, vaan ihmisten keskeisestä puheesta ja paremmista sopimuksista.

1. painos

WSOY - Kirjapainoyksikkö Juva 2000

VOITTOHUUTO ja PK.  3.65e  TILILLE ja TUOTE POSTIIN.  

PK.  on viitteellinen ja se veloitetaan ostohetkellä POSTI:N hinnaston mukaan. POSTI vain tuntuu nostavan hintoja niin tiheään, että kohteessa saattaa olla jo huudon päättyessä "vanha Postitus hinta" :-

Myyjä

w
Yksityishenkilö

Toimitus ja maksu

Toimitustapa:
Toimitus3,65 €

Lisätiedot

Sijainti:45150 KOUVOLA
Kunto:Hyvä
Osasto:Psykologia
Lisätty:05.06.2026 klo 02.25
Sulkeutuu:03.10.2026 klo 00.23
Kohdenumero:645756055
Katselukerrat:0

Myyjän muut tuotteet

Näytä kaikki

Tutustu myös näihin

Mainos