Philips 86" 4K LED Ambilight Android TV 86PUS8807







Osta heti
Sulkeutuu: 57pv 4h300,00 €
+ palvelumaksu 12,39 €
Kuvaus
Tästä harrastelijalle projekti edullisesti. TV lähtee päälle ja kuva tulee ruutuun, mutta ei oikein. Kuva pystyviivoittuu. Televisio on nollattu, joten ruutuun tuleva kuva on Philipsin logo, ja sen jälkeen alkuasetusvalikot, joita ei pysty lukemaan ilman, että toisen T-Con-ribbonin ottaa pois. Sen jälkeen kuva näkyy ainakin jonkin aikaa 1:4 ruudusta lukukelpoisesti. Ambilight toimii täydellisesti.
TV:hen ei ole kohdistunut fyysistä vahinkoa, vaan kyseessä on jokin komponenttivika. TV voi olla korjattavissa oikeilla varaosilla. Myydään, sillä itsellä ei ole aikaa eikä osaamista tutkia asiaa enempää.
Myydään joko jalustan kanssa 350 euroa tai ilman jalustaa 300 euroa. TV:ssä on ruuvattuna kiinni sen omat metallijalat, jotka voi halutessaan irrottaa.
Televisio on ostettu noin 3 vuotta sitten arviolta hintaan 1699 - 1999 €, kuitti ei ole tallessa. Kyseessä tämä malli: https://www.verkkokauppa.com/fi/product/790873/Philips-86PUS8807-86-4K-LED-televisio
Jalusta on pyörillä, ostettu vuonna 2025, hintaan 99,90 €. Jalusta on uudenveroinen ja erittäin tukeva, mutta jää tarpeettomaksi, sillä seuraava TV kiinnitetään seinään: https://www.maxgaming.fi/fi/nayton-jalustat-monitori-telineet/tv-stand-on-wheels-musta-tv-teline-pyorilla
Vain nouto Inkoosta (30 min ajomatka Espoosta). Huomioithan, että TV ei mahdu henkilöautoon, vaan vaatii pakettiauton kuljetusta varten. Voinee myös kaataa peräkärryyn omalla vastuulla, mutta itse en kaataisi tätä kyljelleen / makuulleen.










