PS2: Seaman (Caution seaman) - Japani



Kuvaus
Seaman on Virtual Life -lajityypin peli, jonka on kehittänyt Vivarium ja julkaissut SEGA yksinomaan PlayStation 2:lle Japanissa vuonna 2007.
Peli on jatko-osa Dreamcastin kulttiklassikolle, Seamanille. Se on virtuaalinen lemmikkipeli, joka vaatii pelaajaa puhumaan peliin mikrofonin avulla – siksi se myytiin usein juuri mikrofonipakettina.
Pelissä pelaaja löytää itsensä autiolta saarelta ja kohtaa siviilielämästä sivistymättömän alkuasukkaan (Seamanin sijaan). Tämän olennon opettaminen ja sen kanssa kommunikointi vaatii pelaajalta aitoja keskusteluja mikrofoniin.
Peli on tunnettu omaperäisestä, omalaatuisesta huumoristaan ja siitä, että se on reaaliaikainen: peli kehittyy ja muuttuu riippumatta siitä, pelaako sitä vai ei, pakottaen pelaajan palaamaan tarkistamaan lemmikkiään säännöllisesti.
Katso myös muut kohteeni! ![]()
Löytyy paljon videopelejä uutta, vanhaa, retroa, tulevaa, käsikonsolia, tietokonetta:
Nintendo
Virtual Boy/Gameboy/Color/Advance/Ds/3ds/Lite/Dsi
Nes/Snes/Saturn/N64/Famicom/Gamecube/Wii/WiiU/Switch
Xbox
Xbox360/Xbox One/X/Elite
Playstation
Ps1/Psx/Ps2/Ps3/Ps4/Ps Vr
PC
Windows/Microsoft/Apple/Sony/Samsung
Elokuvia:
Lasten, Draama, Toiminta, Kauhu, Tieteiselokuva, Sci-fi, Komedia, Erotiikka, Anime, Dokumentti, Kotimainen, Ulkomainen
Kirjoja:
Bestselleri, Uutuus, Vanha, Koulu, Aku Ankka, Dekkari, Trilleri, Elämänkerta, Muistelma, Historia, Musiikki, Seksi, Ruoka, Juoma, Manga, Psykologia, Terveys
















