Rautatie (uusi muoveissa)

Huutokauppa
3,00 €
+ palvelumaksu 0,51 €
14pv 2h
Sulkeutuu
Kuvaus
Rautatie on Kari Franckin ohjaama, Juhani Ahon samannimiseen romaaniin perustuva suomalainen televisioelokuva vuodelta 1973. Pääosissa ovat Leo Jokela ja Anja Pohjola Mattina ja Liisana. Rautatie oli Jokelan toiseksi viimeinen televisioelokuvatyö ja eräs hänen harvoista pääosistaan. Pohjola palkittiin roolityöstään Jussi-patsaalla, Franckille myönnettiin ohjaustyöstä Jussi-kunniakirja.
(Pahoittelen suuresti ilmoituksessa olevan kuvan laatua. Tuotteen laatu on kuitenkin loistava ja sehän se pääasia onkin.)
Käytän ”Huuto Turvaa”. Toivon että kunnioitat päätöstäni ja maksat huutosi Huuto Turvan mukaisesti 3 vrk:n sisällä. Jos samaan kirjekuoreen saadaan laitettua kaksi elokuvaa, laitan toisen elokuvan sisälle 5€ setelin. Näin saadaan kompensoitua ylimääräinen postikulu, jonka olet joutunut maksamaan. Pyrin katsomaan, onko samalle ostajalle tulossa toinen vuorokauden aikana toinen huuto, jolloin saadaan kaksi leffaa samaan kuoreen. Pitkiä aikoja en voi odottaa, koska lähetysten virheriski kasvaa. Tavoitteeni on postittaa lähetykset päivittäin. Lisään elokuvia myyntiin viikoittain. Pyrin pakkauksissa suojaamaan elokuvat kuplamuovilla. Kiitos ja hyviä kauppoja.
Myyjä
Toimitus ja maksu
Huutohistoria
Lisätiedot
Suodattimet











