RIIHIMÄEN LASI, OKKOLIN, KULLERO -MALJA

Item image
Item image
Item image
Suosittu tuote1 / 3
TyydyttäväSiuro Speedtwin Oy

Huutokauppa

Korkein huuto0 huutajaa

395,00 €

3pv 2h

Sulkeutuu

Kuvaus

Aimo Okkolinin suunnittelema iso, laakea Kullero -malja, väri keltainen/cerium.

Malja on ehjä, ei säröjä eikä halkeamia.

Keskiosassa on pientä jälkeä; jokunen hentonen naarmu. Lisäksi näyttää, että olisi jäänyt haaleaa jälkeä vedestä, olisiko pidetty kukka-astelmaa, nämäkään jäljet eivät ole silmiinpistäviä, lähinnä näkyvät tietyssä valossa.

Maljaa ei ole signeerattu, johtuen kenties, että lasimassan sisällä näkyy jokunen musta piste/ilmakupla.

Halkaisija 29,5 cm.

Mielellään nouto, että ostaja voi katsoa nuo mainitsemani viat ja tehdä lopullisen ostopäätöksen nähtyään.
 



Käy katsomassa myös facebook -sivujamme: https://www.facebook.com/Vintiikki/199156953472965 tai Instagram -tilimme @vintiikki

Kaikki huuto.netissä olevat tavarat ovat myynnissä liikkeessämme Nokian Siurossa, Siurontie 53.  Liike on avoinna to-pe 11-17 ja la 10-15, myös sopimuksen mukaan.

Myyjä

V
Yritys Speedtwin Oy

Toimitus ja maksu

Toimitustapa:
NoutoIlmainen
Toimitusehdot:

Huutohistoria

Ei huutoja vielä.

Lisätiedot

Lähtöhinta:395,00 €
Minimikorotus:5,00 €
Sijainti:37200 SIURO
Kunto:Tyydyttävä
Lisätty:24.05.2026 klo 11.12
Sulkeutuu:07.06.2026 klo 10.10
Kohdenumero:644938993
Katselukerrat:11

Myyjän muut tuotteet

Näytä kaikki

Tutustu myös näihin

Mainos