Roger Waters The Wall-paita aidoilla nimmareilla. Uniikki.









Huutokauppa
1 400,00 €
+ palvelumaksu 39,00 €
13pv 6h
Sulkeutuu
Kuvaus
Myynnissä erittäin harvinainen ja täysin uniikki Roger Waters The Wall Live 2013 -muistoesinekokonaisuus.
Pohjana on itse tehty The Wall -henkinen fanipaita, jota on käytetty vain muutamilla konserteilla. Paita on tosi siistikuntoinen, eikä sitä ole pesty.
Konsertti:
Roger Waters The Wall Live
Varsova (Stadion Narodowy)
20.8.2013
Mukana alkuperäiset eturivin konserttiliput:
Rivi 1
Paikat 19 ja 20
Nimikirjoituksia paidassa mm.:
Roger Waters
Harry Waters
Snowy White
Dave Kilminster
Robbie Wyckoff
Mark Lennon
Kip Lennon
Pat Lennon
Roger Watersin pitkäaikainen henkivartija "Pompy"
lisäksi yksi vielä tunnistamaton allekirjoitus (mahdollisesti G.E. Smith)
Nimikirjoitukset on saatu henkilökohtaisesti Varsovassa samassa hotellissa, jossa Roger Waters ja kiertuebändi majoittuivat ennen konserttia. Majoituimme vahingossa samassa hotellissa pari yötä. Olin innoissani ja vaihdoin muutaman sanan Rogerin kanssa ja sain kaikilta nimmarit paitaan.
Mukana toimitan:
2 eturivin lippua kyseiseen konserttiin
valokuvan, jossa Roger Waters signeeraa paitaa
valokuvan minusta ja bändin soittajista hotellilla
haluttaessa lisäkuvia tapahtumasta sähköisessä muodossa
Lisäksi YouTubesta löytyy edelleen jonkun fanin kuvaama video Varsovan nimikirjoitustilanteesta hotellilla, jossa paita näkyy tapahtumapaikalla. (hae: roger waters w polsce spotkanie z fanami warszawa warsaw poland) Ladattu YouTubeen 22.8.2013.
Kyseessä ei ole tavallinen nimikirjoitettu fanituote, vaan dokumentoitu ja ainutlaatuinen Roger Waters The Wall 2013 -kiertueeseen liittyvä keräilyesine.
Voin antaa ostajalle vielä videopätkän, missä Pompy käy tervehtimässä meitä konsertin aikana 2 kertaa. Siinä tosin kamerani heiluu pahasti, kun menin ihan sekaisin tapahtuneesta. Kuuluu vain hänen ääntä. Kuvasin melkein koko konsertin hyvällä laadulla.
Myyjä
Toimitus ja maksu
Nouto Postista tai pakettiautomaatista. Seurattavissa.
Huutohistoria
Ei huutoja vielä.










