Saarela, Mertsi: Kärjen pappi vai kärkipappi


Suosittu tuote1 / 2
Kuvaus
Säveltäjä Toivo Kärjen isä. Laihian kirkkoherra Mertsi Saarela on kirjoittanut koskettavan ja värikkään elämäkerran rovasti Frans Kärjestä. Frans Kärki oli säveltäjä Toivo Kärjen isä. Hän teki suurimman osan elämäntyöstään Laihialla seurakunnan palveluksessa.
Mertsi Saarela 2010, sivuja 152, mitat 21 x 15 x 0,9 cm., paino 268 g., pehmeät liepeelliset kannet, hyväkuntoinen ja siisti kirja. Ei merkintöjä/alleviivauksia.
Katso myös muut kohteeni, hengellistä ja sielun- / terveydenhoidollista ym. elämäntaito kirjallisuutta vielä jäljellä !
Myyjä
p
Toimitus ja maksu
Toimitustapa:
Toimitus3,70 €
NoutoIlmainen
Maksuehdot:Toimitus Postin Pikkupakettina, kirjan paino 268 g., Postin tiukentuneiden postimaksujen takia lähetän useamman kirjan huudon 5,00 eurolla huutopakettina!
Toimitusehdot:Kaupan toteuduttua lähetän s-postilla maksutiedot!
Lisätiedot
Sijainti:28600 PORI
Kunto:Hyvä
Osasto:Elämäkerrat ja muistelmat
Lisätty:16.04.2026 klo 18.10
Sulkeutuu:15.06.2026 klo 18.05
Kohdenumero:642291363
Katselukerrat:1















