SALAISEN AGENTIN TUNUSTUKSET (DVD)


Kuvaus
SALAISEN AGENTIN TUNUSTUKSET (DVD)
Hyväkuntoinen kotelo ja DVD vuodelta 2003, kesti 1 tunti 49 minuuttia. Kieli on englanti, tekstit suomi, ruotsi, tanska ja norja. Pääosissa Drew Barrymore, George Clooney, Julia Roberts ja Sam Rockwell.
"Televisio teki Chuck Barrisista kuuluisan, mutta todelliset osumansa hän teki ruudun ulkopuolella. George Clooneyn esikoisohjaus on draamakomedia legendaarisen showmiehen kaksoiselämästä - televisiotuottaja päivisin, CIAn palkkamurhaaja öisin.
Confessions of a Dangerous Mind on Charlie Kaufmanin (mm. Being John Malkovich) käsikirjoittama elokuva, joka perustuu Chuck Barrisin samannimiseen "omaelämänkerralliseen" kulttiromaaniin. Elokuva kertoo siitä, kuinka amerikkalaisten tuntema televisiojulkkis Chuck Barris (elokuvassa Sam Rockwell) uransa huipulla päätyy CIA palkkalistoille ja hänestä koulutetaan salainen agentti."
Ostajalle postikulut tai nouto Helsingissä (esim. Lauttasaari).















