Seppo Jokinen - Seikkailuun isän kanssa (sid.)

Item image
Item image
Item image
Suosittu tuote1 / 3
HyväHelsinki Kuuskulma

Osta heti

Sulkeutuu: 69pv 11h

10,00 €

Kuvaus

Ihmisenä oleminen on todellinen seikkailu, joka alkaa jo syntymästä. Äidillä ja isällä on siinä tärkeät tehtävät, Seppo Jokinen toteaa kirjassaan. Isän erityistehtävä on haastaa lapsensa tutkimaan ja seikkailemaan, ja yhdessä äidin kanssa isän kuuluisi rakentaa lapsen itsetuntoa. Jumala on antanut arvon kaikille ihmisille, ja elämän kuuluisi olla seikkailua Isän kanssa.

Kirja sukeltaa myös miesten elämän seikkailuun. Tärkeitä aiheita ovat miehen itsetunto, toivon mahdollisuus, tulevaisuuden rakennuspalikat-ja naisten huomioon ottaminen. Niinpä nekin kohdat, joissa puhutaan miehistä tai miehille, sopivat yhtä lailla naisille: ne avaavat miehen arvoitusta sekä käsittelevät kipukohtia ja eheytymismahdollisuuksia, jotka kuuluvat kaikille.

Lisäksi kirja valottaa sitä, miten suhde taivaalliseen Isään vaikuttaa elämämme kulkuun. Jos et koe onnistuneesi isänä, ei välttämättä ole myöhäistä korjata asiaa. Myös suhdetta omaan isääsi voit rakentaa vielä aikuisenakin. Ennen kaikkea muista, että elämä Isän Jumalan kanssa on parasta seikkailua. Se voi olla kuin hyvästä romaanista, ja jokaisella on siinä oma arvokas osansa!

--------

Kuvan kirja. Sidottu kuvakansin.

KUNTO erinomainen. (Ei nähdäkseni omisteita tai muita merkintöjä.)

TOIMITUS kirjepostin mukana kuoressa. (Tuote suojataan paperiin - mahdollisuuksien mukaan. Ei seurantakoodeja.)

Kuuskulma on verkkokauppa. Noutomahdollisuutta ei valitettavasti ole. Lukisithan muutenkin toimitusehdot ohesta.

------- [VK] LAATIKKO KASVATUS V

Myyjä

K
Yritys Kuuskulma

Toimitus ja maksu

Toimitustapa:
Toimitus6,00 €
Toimitusehdot:

Lisätiedot

Sijainti:00510 HELSINKI
Kunto:Hyvä
Lisätty:14.04.2026 klo 14.41
Sulkeutuu:12.08.2026 klo 14.41
Kohdenumero:642135488
Katselukerrat:0

Myyjän muut tuotteet

Näytä kaikki

Tutustu myös näihin

Mainos