Susanne Ingman-Friberg, Raisa Cacciatore - Keho on leikki


Osta heti
Sulkeutuu: 102pv 8h22,00 €
Kuvaus
: avain luonnolliseen seksuaalikasvatukseen alle kouluiässä
_______________
Lapsi on utelias, tutkii ja leikkii ja hänellä on oikeus ikätasoiseen tietoon ja tukeen. Asiallinen kasvatus on tällöin ensiarvoisen tärkeää. Ammattilaisilta usein kuitenkin puuttuvat ohjeet ja käytännön työkalut tukea ja suojata lapsen seksuaalista kehitystä. Kirja tarjoaa tähän tutkittua ja käytännönläheistä tietoa.
Kirja on tuotettu yhteistyössä Väestöliiton asiantuntijoiden kanssa, ja on suunnattu kasvatus-, opetus-, sosiaalialan ja terveydenhuollon ammattilaisille päivähoitoon, varhaiskasvatukseen, neuvoloihin, lastenvastaanotoille, päiväkerhoihin ym.
_______________
Kuvan pehmytkantinen kirja. Isompi kuin pokkarikoko.
KUNTO oikein hyvä | erinomainen. Kirjassa ei nähdäkseni ole merkintöjä.
TOIMITUS kirjepostin mukana (suojataan paperilla mahdollisuuksien mukaan). Kirjeissä ei ole seurantatunnuksia.
Kuuskulma toimii ainoastaan verkossa. Tuotteissa ei ole noutomahdollisuutta. (Lukisithan toimitusohjeet -sekä esimerkiksi postitusaikatauluihini liittyvät tiedot ohesta.)
--------- [VK] hylly kasvatus













