Sven Nyström: Marssivalmis, Kenttäpostia 1939 + sotasens.


Suosittu tuote1 / 2
Kuvaus
Vanha kenttäpostikortti sota-ajalta. Piirtäjä Sven Nyström, signeeraus alakeskellä. Suomalainen sotilas marssivalmiina - selässä on nyt kyllä hieman enemmän kuin täyspakkaus! Ylävasemmalla: "Marssivalmis". Takana: Suomen liput, keskellä vaakuna, alla Kenttäpostia. PK. Perussiisti sota-aika kulkenut kortti.
Kulkenut. Laatikkoleima 'Kenttäpostia', leima Kenttäpostikonttori No. 2, 29.12.1939. Laatikkoleima 'Sotasensuurin tarkastama - Granskat av krigscensuren'. Vastaanottaja neiti Saara Kauranen, osoite Mehiläinen, Helsinki, josta käännetty Espoo, Bemböle.
Myyjä
M
Toimitus ja maksu
Toimitustapa:
Toimitus2,50 €
NoutoIlmainen
Toimitusehdot:
Kuoreen mahtuu 4 - 9 korttia tällä postimaksulla. Postikulut laskutetaan aina kuitenkin todellisten Postin tariffien mukaan. Voit yhdistää tähän myös muita tuotteita. Kerään mielelläni useampia huutoja samaan pakettiin ja säilytän myös halutessa huutoja yhteispostitukseen - asiasta voidaan sopia erikseen. :) Huomaathan, että tällöin myös postikulut lasketaan uudelleen, mikäli eri tuotteita on useita ja ne ovat eri tuoteryhmistä.
Nouto Helsinki/Malmi helposti sovittavissa. Tällöin käteismaksu ja miel. tasaraha.
Lisätiedot
Sijainti:00700 HELSINKI
Kunto:Hyvä
Osasto:1939-1945
Lisätty:12.03.2026 klo 08.56
Sulkeutuu:10.07.2026 klo 07.54
Kohdenumero:639768186
Katselukerrat:4















