Item image
1 / 1
HyväHelsinki Kuuskulma

Osta heti

Sulkeutuu: 120pv 21h

10,00 €

Kuvaus

Thomas

_______

Perustuu KJELL ASKILDSENIN novelleihin

Vanhuudenpäiviään viettävä Thomas (Lasse Pöysti) elää vaatimatonta ja eristäytynyttä elämää kellarikerroksen asunnossaan, ainoana seuranaan radio, shakkilauta ja vaimon valokuva. Ne harvat kerrat kun Thomas poistuu asunnostaan, ulkomaailma muistuttaa häntä vanhuudesta, yksinäisyydestä ja menneestä elämästä, jota hän ei haluaisi juurikaan muistella. Eräänä päivänä Thomas tapaa puistossa toisen yksinäisen miehen (Pentti Siimes).

Miesten kohtaamisella on salaisuutta kantavalle Thomakselle odottamattomat seuraukset. Hänen on lopulta kohdattava menneisyytensä, saadakseen loputtomalta tuntuva elämänsä valmiiksi.

”Minä olen vanha, ja elämä on pitkä”.

__________

Kuvan DVD.

KUNTO oikein hyvä ja siisti (käytetty tuote).

• Levyt katsotaan pääsääntöisesti silmämääräisesti.
• Arvokkaammat levyt katsotaan myös asiaan soveltuvan kirkaslampun  lähellä ja tästä on esitetty ohessa huomiot. HUOM! Kauppias ei välttämättä näe (tai tulkitse) jokaista pistettä, likatahraa ja pölyhiukkasta samalla lailla kuin asiakas. 
• DVD-levyissä ei käytetä kuntoluokitusta "uudenveroinen", vaikka käyttötarkoitukseensa kaikki sellaisia ovatkin. (Suuri osa myös visuaalisesti.)
• DVD-muovikotelon kuntoa ei luokitella.

TOIMITUS tapahtuu kirjepostin mukana. Levy ja kotelo suojataan sanomalehdin. Postituskuoreen mahtuu kaksi normaalikokoista muovikoteloa. Kahden kotelon postituksissa ainoastaan levyt suojataan - koteloiden ympärille ei mahdu suojausta.

Noutovaihtoehtoa ei valitettavasti ole. Kuuskulma toimii ainoastaan nettikauppana. Luethan muutkin ohjeet oheisista toimitusohjeista.

---------  [IK] kotimaiset    

Myyjä

K
Yritys Kuuskulma

Toimitus ja maksu

Toimitustapa:
Toimitus4,50 €
Toimitusehdot:

Lisätiedot

Sijainti:00510 HELSINKI
Kunto:Hyvä
Osasto:Kotimaiset
Lisätty:09.11.2026 klo 01.10
Sulkeutuu:09.03.2027 klo 22.45
Kohdenumero:654700944

Myyjän muut tuotteet

Näytä kaikki
Mainos

Tutustu myös näihin